Zobacz również: Bobowa24.pl
28 grudnia 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Bieśnik, Inwestycje
Ponad 400 metrów nowej nawierzchnii drogi powiatowej w Bieśniku
Ponad 400 metrów nowej nawierzchnii drogi powiatowej w Bieśniku

Jeszcze przed świętami, na odcinku 420 metrów drogi powiatowej łączącej Szalową z Szymbarkiem w miejscowości Bieśnik, nieopodal szkoły podstawowej położono nowy odcinek nawierzchni. Wykonawcą inwestycji za 220 tysięcy złotych była firma GODROM.

– Inwestycja została wykonana w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych – mówi Stanisław Kaszyk, radny powiatowy a zarazem sołtys Szalowej. Udało się wywalczyć tą promesę chociaż jest bardzo ciężko na tą drogę akurat, ponieważ jest to w terenie osuwiskowym a wojewoda podjął decyzję, że nie wspiera środkami powodziowymi odbudowy takich odcinków dróg. Przy odpowiednim zabieganiu udało się jednak. W tym roku mamy 420 metrów za kwotę  220 tys. zł. z czego 20% jest to udział powiatu. Droga ta była zniszczona jeszcze podczas powodzi w 2011 roku. Liczę na to, że w tej kadencji uda nam się wykonać kolejne fragmenty tej drogi. Czynimy o to wspólnie starania, ja jak i radni z terenu gminy Gorlice: Jan Przybylski czy Marek Bugno, bo to akurat na połączeniu tych dwóch gmin jest droga. Być może, że będą to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich bądź też z powodziowych. Tytuł jest na całą drogę. Droga ta była na pierwszym miejscu inwestycji w tym roku, jednak tegoroczna powódź spowodowała, że środki przesunięto na odbudowę mostów w południowej części powiatu gdzie niektóre miejscowości zostały całkowicie pozbawione dojazdu. Plac budowy pod 420-metrowy odcinek nowej nawierzchni został przekazany jeszcze przed wyborami ale nie zabiegałem szczególnie o to aby to się odbyło przed samymi wyborami. Lepiej poczekać a zrobić to odpowiednio. Firma powinna się rozliczyć z tego zdania do końca roku bo i my mamy taki termin do rozliczenia się. Z chwilą odbioru drogi będziemy mogli dopiero mówić, że droga została odbudowana.

Przez dzień lub dwa niektórzy z mieszkańców zostali pozbawieni dojazdu przez niewykonane pobocza, jednak defekt ten został naprawiony. Na chwilę obecną zostały wykonane solidne pobocza oraz odpowiednie najazdy i zjazdy z bocznych dróg. Nawierzchnia została położona w jednym kawałku ze specjalnego szerokiego rozściełacza do asfaltu dzięki czemu może to zapobiec pękaniu drogi.