Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
9 lutego 2015 || Bartłomiej Serafin || W kategorii: Bieśnik, Edukacja
Wiwat seniorzy w Bieśniku! (TV)
Wiwat seniorzy w Bieśniku! (TV)

W ostatnich dniach stycznia (28.01.2015r) w Szkole Podstawowej w Bieśniku grono nauczycielskie, dyrekcja oraz podopieczni placówki przygotowali akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy oraz cała społeczność szkolna rozpoczęli świętowanie od Mszy Świętej w miejscowej kaplicy.

Eucharystię odprawił ks. Piotr Barczyk katecheta parafii pw. Michała Archanioła w Szalowej. Tuż po błogosławieństwie wszyscy zebrani udali się do szkoły gdzie na sali odbyła się dalsza część uroczystości na cześć seniorów. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich ks. Mieczysław Górski – proboszcz Szalowej, Kazimierz Krok – wójt gminy Łużna oraz wcześniej wspomniany ks. Piotr. Nim dzieci zabrały głos krótką przemową oraz powitaniem gości rozpoczęła dyrektor szkoły Anna Kapałka.

„Już po raz kolejny spotykamy się by uczcić Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Bieśniku. Jest to cykliczna uroczystość, która ma miejsce co roku. Myślę, że jest to dzień bardzo ważny dla każdej babci, każdego dziadka. Wszystko rozpoczęło się Mszą Święta w kaplicy w Bieśniku, następnie dalsze uroczystości miały miejsce w szkole. Początkowo wystąpiła klasa czwarta i szósta, która uczestniczy w szkolnym teatrze a zaprezentowali oni wcześniej przygotowane jasełka. Tuż po nich zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas jeden – trzy. Swoje umiejętności przedstawił także zespół taneczny, który prowadzi Pani Ewa Sorota oraz Pani Izabela Prusak. Cieszymy się, że naszą uroczystość uświetnił wójt,Kazimierz Krok, który mimo wiecznych obowiązków i zabiegania zawsze znajduje czas, by towarzyszyć nam w tak ważnych momentach. Serdecznie również dziękujemy ks. proboszczowi Mieczysławowi Górskiemu. Myślę, że ten dzień można zaliczyć do udanych, wszyscy byli w spaniałych nastrojach i mogli wspólnie ze swoimi wnukami spędzić ten dzień. Jak wszystkim wiadomo szkoła w Bieśniku to takie miejsc, które łączy pokolenia. Jest to również jedyne miejsce kultury, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać, przynajmniej niektórzy tylko raz w roku. Seniorom życzymy przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, sił do opieki nad wnukami i wielu słonecznych i radosnych dni w ciągu roku.” – skomentowała Justyna Książkiewicz – Szura nauczycielka w Szkole Podstawowej w Bieśniku.

Po zakończonej akademii seniorzy udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

fot. Mateusz Książkiewicz