Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
10 października 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Gorlice, Społeczeństwo, Łużna
„Bitwa Gorlicka 1915” w telefonie
„Bitwa Gorlicka 1915” w telefonie

Rok 2015 na trwale zapisze się w historii Ziemi Gorlickiej jako 100 rocznica pamiętnej bitwy, która rozegrała się na tej ziemi i zmieniła losy wojny.

Z tej okazji Fundacja Beskidzka Zima zaprasza na lekcję historii na miarę XXI wieku z wykorzystaniem mobilnej aplikacji  na smartfony z systemem android.

Aplikacja „Bitwa Gorlicka 1915” prezentuje działania, które rozegrały się podczas pamiętnej bitwy, nie tylko w samych Gorlicach, ale sięga dalej na linię frontu biegnącą między innymi przez Wzgórze Pustki w Łużnej, Wzgórze Patria i pole minowe w okolicach Staszkówki i Moszczenicy. Zahacza o pas ziemi niczyjej leżącej między pierwszymi liniami okopów wrogich armii w okolicach Sękowej. Przekracza linię frontu sięgając do Biecza.

Jest interaktywnym narzędziem. Można w niej obejrzeć galerie zdjęć przedstawiających zniszczone miasto i pozostałe po walkach cmentarze orz wysłuchać nagrania opowiadające o tamtych dniach grozy.

Aplikacja zawiera również krótki opis kulisów wojny, przebieg samej bitwy oraz wybrane miejsca, na których toczyły się istotne dla przebiegu bitwy walki.

Zapraszamy do jej bezpłatnego pobrania i zwiedzania miejsc związanych z Bitwą Pod Gorlicami 1915.

Pobrać można w dwojaki sposób: bezpośrednio  z Google Play lub za pomocą  QR Codu.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Na szlakach Wielkiej Wojny – Bitwa pod Gorlicami 1915” realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

_f_g_497_11554 _f_g_497_11552