Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
15 marca 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Religia, Społeczeństwo, Łużna
Młodzież z dekanatu Łużna przyjęła dar Ducha Świętego
Młodzież z dekanatu Łużna przyjęła dar Ducha Świętego

Młodzież gimnazjalna z kilku parafii dekanatu Łużna przyjęła w poniedziałek, 7 marca br. sakrament bierzmowania. Zgodnie z tradycją przyjętą w Kościele tarnowskim, uroczystości przewodniczył ksiądz biskup, który również udzielił młodym sakramentu.

Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 18:00. Do Łużnej przyjechał ks. bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, który wygłosił okolicznościową homilię. Ks. Biskup w rozmowie z redakcją wyjaśniał, czym tak naprawdę jest bierzmowanie i dlaczego nazywane jest ono sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Sakrament bierzmowania jest z jednej strony dopełnieniem tego, co zaczęło się na chrzcie świętym, kiedy przyjęliśmy dar Ducha Świętego, stan łaski uświęcającej i cnoty wlane. Jest doprowadzeniem do pełni tychże darów, a przyjęcie Ducha Świętego w okresie dojrzałego chrześcijaństwa, dojrzałego życia, to jest takie umocnienie na bycie apostołem, świadkiem Jezusa Chrystusa – powiedział.

Łącznie w do sakramentu bierzmowania przystąpiło około 120 młodych osób z czterech parafii: Łużna, Szalowa, Wola Łużańska, Staszkówka. Ks. bp Salaterski wyjaśniał, co dzieje się w życiu chrześcijanina po przyjęciu tego sakramentu i jakie są owoce przyjętego w sposób świadomy i z wiarą bierzmowania.

Coraz bardziej zaczynamy żyć głębią. Zaczynamy słuchać natchnień Ducha Świętego, czujemy się prowadzeni, tak od serca, przez Pana Boga. To wszystko dokonuje się dzięki temu, że mamy Ducha Świętego, że jesteśmy uzdolnieni do przyjmowania tych natchnień, jak gdyby zamontowano w nas takie anteny, dzięki którym Niebo może nas prowadzić pięknie przez ziemię do świętości, do przemiany świata ku dobremu. Dlatego ten sakrament jest tak ważny, potrzebny i pomocny przede wszystkim do tego, żeby być odważnym, jednoznacznym apostolskim chrześcijaninem – tłumaczył ks. bp Stanisław Salaterski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

fot. Dominik Gębarowski