Zobacz również: Bobowa24.pl
2 sierpnia 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kultura, Religia, TV, Łużna
W łużniańskim kościele rozbrzmiało „Uwielbienie” (TV)
W łużniańskim kościele rozbrzmiało „Uwielbienie” (TV)

Gromkimi brawami zakończył się niedzielny „Koncert Uwielbienia” zorganizowany przez chór Cantabile oraz zespół muzyczny „Po Wieczerzy” w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Łużnej. Wydarzenie zorganizowano z okazji zakończenia Światowych Dni Młodzieży. 

– Dobiegają końca  Światowe Dni Młodzieży – mówił Henryk Waląg dyrektor GOK w Łużnej, rozpoczynając koncert. – Modlitwa, skupienie, wzruszenie, ale również radość, śpiew i wiele serdeczności – tak w skrócie można opisać to co prze kilka dni wydarzyło się w Krakowie. Również w naszej parafii trwała atmosfera wielkiego święta, radość z możliwości przyjęcia pielgrzymów, radość z wizyty ojca Świętego  Franciszka w naszej Ojczyźnie.  Dzisiejszy koncert w wykonaniu zespołu „Po Wieczerzy” oraz chóru Cantabile niech będzie przedłużeniem  tych dni które niestety dobiegają końca.

Artyści wykonali kilkanaście utworów religijnych, wśród których była m.in.: „Barka” pieśń ukochaną przez świętego Jana Pawła II, „Nie lękajcie się” hymn ogólnopolskiego spotkania młodzieży z Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach. Na finał zabrzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni miłosierni” a jego refren został odśpiewany wspólnie ze słuchaczami koncertu. Chórowi towarzyszył gościnny występ wokalistki Magdaleny Pawłowskiej z Szalowej.

– Dzisiaj w sposób szczególny chcieliśmy poprzez wyśpiewane przez nas pieśni uczcić pielgrzymkę papieża Franciszka do Polski oraz jego spotkanie z młodymi ludźmi w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – powiedział tuż po koncercie Jan Wypasek, dyrygent chóru a zarazem jeden z pomysłodawców koncertu. – Oprócz chóru wystąpił zespół „Po Wieczerzy”, który ma długą historię jednak dopiero dzisiaj można była go posłuchać w nowej odsłonie. Organizacja tego koncertu była możliwa dzięki wielu osobom, natomiast światło i nagłośnienie powierzyliśmy profesjonalistom – panu Krzysztofowi i Sebastianowi. 

Skład zespołu „Po wieczerzy”, tuż po reaktywacji prezentuje się następująco: Robert Gryzik – skrzypce, Krzysztof Jędrzejowski – gitara oraz wokal, Grzegorz Jędrzejowski – gitara oraz wokal, Jan Wypasek – instrumenty klawiszowe, Magdalena Król – wokal i Alicja Jędrzejowska – wokal.

Pośród licznej publiczności znaleźli mieszkańcy z całej gminy a także radni Gminy Łużna na czele z przewodniczącym rady Krzysztofem Kotowiczem.

fot. Mateusz Książkiewicz