Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
2 lutego 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Bieśnik, Edukacja, Szalowa
Plastyczne sukcesy uczniów z Szalowej i Bieśnika w Magurskim Parku Narodowym!
Plastyczne sukcesy uczniów z Szalowej i Bieśnika w Magurskim Parku Narodowym!

Spośród blisko 150 prac jakie napłynęły na XIII edycję konkursu plastycznego zorganizowanego przez Magurski Park Narodowy, aż siedem autorstwa uczniów ze szkoły podstawowej w Bieśniku i Szalowej zostało zauważonych przez jury a w konsekwencji wyróżnionych i nagrodzonych.

„Ziemia to nasza wspólna planeta, nas wszystkich, ludzi i całego „świata przyrody”. Ludzie od początków swoich dziejów są częścią ŻYCIA na ziemi. Wydawać by się mogło, że dzisiejszy Człowiek trochę izoluje się w swoich domach, mało przebywa z przyrodą. Czy to prawda? Może jednak nie, może lubimy wychodzić z domu, szukać innych, ciekawych miejsc, gdzie czujemy się równie dobrze. Jeśli tak jest, przekonajcie nas o tym” – tymi słowy Ośrodek Edukacyjny w Magurskim Parku Narodowym zachęcał jesienią 2018 r. dzieci i młodzież z całej Polski do wzięcia udziału w kolejnej, trzynastej edycji konkursu plastycznego „Moje ulubione miejsce w przyrodzie” i fotograficznego „Selfie w przyrodzie”.

– Uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szalowej i w Bieśniku nie trzeba było długo namawiać aby za pomocą ulubionych technik plastycznych  pokazali miejsca bliskie ich sercu – mówi Lucyna Jamer-Książkiewicz, nauczycielka plastyki w obydwu szkołach. – Na swych obrazach przedstawili bogactwo krajobrazów i różnorodność elementów przyrody. Łącznie z obydwu szkół wysłano 22 prace plastyczne z klas I – VI i 5 fotografii.

17 grudnia 2018r., nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy pokonkursowej i wręczeniu nagród w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej.

Nagrody oraz dyplomy odebrali, w kategorii I:
– Weronika Paluch – III  miejsce  (SP Szalowa)
– Anna Jerzak – wyróżnienie (SP Szalowa)
– Anna Sorota – wyróżnienie (SP Szalowa)
– Miłosz Kostrzewa – wyróżnienie (SP Szalowa)

w kategorii II:
– Aleksandra Janusz – I miejsce (SP Szalowa)
– Daria Konieczko – wyróżnienie (SP Szalowa)
– Jarosław Bania – wyróżnienie (SP Bieśnik)

Prace oceniane były wg następujących kryteriów: oryginalność podejścia do tematu, technika wykonania oraz estetyka i ogólne wrażenia.

– Na wystawie jaka została przygotowana w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego mogliśmy podziwiać także prace plastyczne i fotograficzne innych uczniów naszej szkoły; Wiktorii Bary, Kingi Niemiec, Nikoli Gubały, Jakuba Bartusiaka, Daniela Ciwińskiego, Gabrieli Bartusiak, Martyny Książkiewicz, Faustyny Lisowicz, Wiktorii Libront, Emilii Kotapki, Klaudii Kowalskiej, Gabrieli Turskiej, Zuzanny Abram, Huberta Abrama, Kamili Wojtas, Szymona Habaja, Dariusza Kafla, Jakuba Bryły, Szymona Książkiewicza, Karola Zwierzyńskiego. Niemałą atrakcją był wybór nagrody publiczności przez głosowanie zgromadzonych  gości, a przypadła ona uczennicy naszej szkoły – Emilii Kotapce – dodaje Lucyna Jamer-Książkiewicz.

Po części oficjalnej laureaci i opiekunowie wysłuchali prelekcji Damiana Nowaka pt. „Na krańcu świata”, która była jego relacją z podróży. Wyjazd na uroczystość wręczenia nagród w Krępnej był możliwy dzięki wsparciu Gminy Łużna.

fot. J.Kieroński