Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
31 marca 2020 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Bezpieczeństwo, Łużna
Łużna: bezpieczniej na zmodernizowanym przejściu dla pieszych!
Łużna: bezpieczniej na zmodernizowanym przejściu dla pieszych!

Kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztowała modernizacja przejścia dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Łużna, nieopodal byłego sklepu „delikatesy”.  Teraz pieszych widać już z daleka!

Prace modernizacyjne związane z przejściem dla pieszych w „centrum” Łużnej wykonane były już chwilę temu, jednak od kilkunastu dni wykonane przy nim lampy, oświetlają teren przejścia oraz jego najbliższej okolicy. Co ważne, w momencie gdy osoba zbliża się do przejścia lampy zaczynają mocniej świecić. Oprócz oświetlenia pojawiło się również nowe oznakowanie.

Koszt modernizacji tego przejścia to około 40-kilku tysięcy złotych. Pieniądze na to zadanie pochodziły po połowie z budżetu Gminy Łużna oraz Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na małopolskich drogach wojewódzkich.

Przejście w Łużnej jest jednym z 50 zmodernizowanych w całej Małopolsce. Łącznie z budżetu Województwa Małopolskiego przeznaczono na ten cel 1,5 mln zł. W roku bieżącym samorząd Gminy Łużna wnioskował o podobną modernizację dla przejść w Biesnej oraz nieopodal Szkoły Podstawowej nr 2 (przysiółek Zaborówka).

fot. M.Książkiewicz