Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
26 lutego 2022 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Biesna, Edukacja
Biesna: znamy zwycięzców eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Biesna: znamy zwycięzców eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Domu Kultury w Biesnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.  Do gminnego etapu zgłosiło się 26 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Łużna. 

W grupie I czyli uczniów klas od pierwszej do czwartej rywalizowało 6 uczestników, natomiast w grupie II – uczniów od klasy piątej do ósmej było aż dwudziestu.

Ogólnopolski Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom” służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

1. mł. bryg. Dariusz Surmacz – przewodniczący
2. dh Przemysław Wszołek – sekretarz
3. dh Piotr Szczerba – członek
4. dh Józef Bogusz – członek
5. dh Bogusław Kotowicz – członek
6. dh Teresa Burkot – członek

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testy składającego się z trzydziestu pięciu pytań zamkniętych, zaś w finale odpowiedź ustna na pięć pytań.

W wyniku rozgrywek finałowych wyłoniono zwyciezców. Gminę Łużna podczas eliminacji powiatowych, będą reprezentować Krzysztof Szczerba z pierwszej kategorii wiekowej oraz Grzegorz Szczerba w drugiej kategorii wiekowej. Obydwaj są uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Łużańskiej.
Turniej na etapie powiatowym odbędzie się 24 marca.

fot. M. Książkiewicz