Zobacz również: Bobowa24.pl
18 października 2022 || Barbara Ćmiech || W kategorii: Religia, Szalowa
Święty Michał Archanioł z „Niebiańskiej Bazyliki” nawiedzi Szalową
Święty Michał Archanioł z „Niebiańskiej Bazyliki” nawiedzi Szalową

Już jutro (19 października) rozpoczną się uroczystości związane z przybyciem do parafii w Szalowej kopii figury św. Michała Archanioła, która pochodzi z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano we Włoszech.

Sanktuarium, w którym znajduje się pierwowzór figury, uważane jest za najsłynniejszą na świecie świątynię św. Michała Archanioła, a jego kult jest związany z objawieniami, w czasie których ten pierwszy i najważniejszy anioł ukazywał się ludziom.

Do „Niebiańskiej Bazyliki”, wznoszącej się na szczycie góry, co roku przybywa ponad dwa miliony pielgrzymów. To niezwykłe miejsce odwiedzili między innymi: św. Franciszek z Asyżu, św. Ojciec Pio czy św. Jan Paweł II.

W głębi cudownej Groty Objawień znajduje się figura św. Michała Archanioła, której kopia nawiedzi parafian w Szalowej.

Figura ta przedstawia Księcia Wojsk Niebieskich z mieczem w ręku i w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan, ukazany pod postacią potwora o twarzy małpy, udzie kozła, pazurach lwa i ogonie węża. Rzeźba ozdobiona jest złotymi skrzydłami.

Wpatrując się w niezwykły wizerunek św. Michała Archanioła, chcemy uświadomić sobie na nowo, że dobro jest mocniejsze od zła, że prawda ostatecznie zwycięży, bo o tym przypomina nam ten niezwykły posłaniec z Nieba. On pomaga każdemu człowiekowi przezwyciężyć wszelkie podstępne działania szatana – podkreśla ks. Mieczysław Górski proboszcz parafii w Szalowej.

Każdy z członków szalowskiej rodziny parafialnej może czuć się zaproszony na to wyjątkowe spotkanie ze świętym Michałem Archaniołem.

Może sam potrzebujesz Jego pomocy, a może ktoś z Twojej rodziny, zniewolony złem, trwający w grzechach i nałogach. Twoja obecność może przemienić Twoje serce i życie Twoich bliskich. Nie zmarnuj więc tego czasu.

Nawiedzenie potrwa od środy, 19 października aż do soboty, 22 października.

Program rekolekcji na stronie parafii: kliknij tutaj.