Zobacz również: Bobowa24.pl
10 listopada 2022 || Barbara Ćmiech || W kategorii: Gmina Łużna, Społeczeństwo
Dyrektor GOPS w Łużnej: Mamy najlepszy Klub Seniora w całej Polsce!
Dyrektor GOPS w Łużnej: Mamy najlepszy Klub Seniora w całej Polsce!

We wtorek, 8 listopada w gościnnych progach restauracji Stary Dworzec w Zagórzanach odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez gminę Łużna. Spotkanie było okazją do świętowania kolejnego roku działalności Klubu Seniora.

My w GOPS-ie cieszymy się z wielu rzeczy. Cieszymy się, że mamy najpiękniejszy budynek. Cieszymy się, że możemy wypłacać dodatek węglowy i pomagać naszym mieszkańcom, ale najbardziej cieszymy się z tego, że mamy w swojej strukturze najwspanialszy Klub Seniora w całej Polsce! – przekonywał w czasie spotkania Przemysław Wszołek, dyrektor GOPS w Łużnej.

Klub Seniora działa od trzech lat, ale seniorzy z Łużnej tworzą tak zgraną grupę, że dla kogoś stojącego z boku wygląda to tak, jakby spotykali się od zawsze. Doskonale czują się w swoim towarzystwie, żartują, wymieniają się wspomnieniami i doświadczeniami, ale i… przepisami czy sadzonkami. Nie będzie w tym zupełnie przesady, jeśli napiszemy, że są jak jedna wielka rodzina.

Dziękuję z całego serca naszej drogiej pani Agnieszce Szymczyk, szefowej wszystkich łużniańskich seniorów, za jej serce i za poświęcenie. Klub Seniora sprawił, że poczuliśmy morza szum, poczuliśmy deski teatru, byliśmy w kinie, wieźliśmy udział w niezliczonej liczbinie warsztatów – dziękowała Barbara Stępień z Klubu Seniora w Łużnej.

Wczorajsze spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do życzeń i podziękowań, ale również do wspólnego biesiadowania ze śpiewem na ustach. Seniorzy zaprezentowali swoją wersję przyśpiewki o dzieweczce co szła do laseczka z babeczką i dziadkiem w roli głównej.

Takie spotkania pokazują nam jak ważna jest radość życia i jak można czerpać z każdego dnia pełnię szczęścia. Klub Seniora pozwala zapomnieć na chwilę o niekiedy trudnej codzienności i samotności. Dla wszystkich nas postawa seniorów jest wzorem do naśladowania, jak korzystać z życia. Widok uśmiechniętych i zaangażowanych pań i panów spieszących na kolejne spotkanie klubu jest dla mnie najlepszą motywacją do pracy na rzecz całej lokalnej społeczności. Klub Seniora nazywam żartobliwie moim najlepszym samorządowym dzieckiem – podkreśla Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna.

fot. M. Książkiewicz