Zobacz również: Bobowa24.pl
4 listopada 2022 || Barbara Ćmiech || W kategorii: Gmina Łużna, Kultura, Szalowa
Spotkanie autorskie z Aldoną Reich. Scenerią jej trylogii jest Szalowa
Spotkanie autorskie z Aldoną Reich. Scenerią jej trylogii jest Szalowa

„Tylko dobrzy ludzie zostali”, „Dobre miejsce” i „Zmiana czasu” to trzy ostatnie książki Aldony Reich. Ich tłem jest Szalowa, rodzinna miejscowość ojca pisarki.

To była nie lada gratka dla miłośników literatury – w ostatni piątek (28 października) w szalowskim Wielskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Aldoną Reich, autorką kryminałów i powieści obyczajowych.

Pisarka jest z wykształcenia polonistką, która – jak sama przyznaje – od zawsze zakochana była czytaniu, a w pisaniu – od jakiegoś czasu, ale za to intensywnie.

Odważyłam się wejść na rynek wydawniczy jako selfpublisher z pierwszą powieścią, a druga została już obdarzona zaufaniem i została wydana pod szyldem Wydawnictwa Vectra – wyjaśnia Aldona Reich.

Spotkanie w Szalowej było świetną okazją do osobistego poznania pisarki, ale przede wszystkim do porozmawiania o jej twórczości oraz związkach z Szalową.

Na prośby czytelników o kontynuację losów Oli Chojnicz, głównej bohaterki trylogii, autorka dość tajemniczo się uśmiechnęła, choć z jej facebookowych wpisów wynikało, że „Zmiana czasu” będzie ostatnią książką serii.

Spotkanie przygotowała i poprowadziła Bronisława Siuta z szalowskiej biblioteki, a czytelnicy mieli okazję otrzymać imienne dedykacje w książkach pisarki.

W wieczorze autorskim wziął udział również Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna, który podziękował Aldonie Reich za przyjazd do Szalowej i wręczył pisarce bukiet kwiatów.