Zobacz również: Bobowa24.pl
12 stycznia 2023 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kącik czytelnika, Region
Cebora – włoski lider w branży spawalniczej
Cebora – włoski lider w branży spawalniczej

Włoska marka Cebora jest świetnie znana wszystkim osobom bezpośrednio związanym z branżą spawalniczą. Od ponad 70 lat specjalizuje się w dostarczaniu swoim klientom wysokiej jakości urządzeń oraz zautomatyzowanych systemów do cięcia i spawania.

W jej ofercie znajdują się również wydajne źródła energii do elektronarzędzi. Z asortymentem marki warto zapoznać się bliżej, jeśli szukamy wysokiej jakości rozwiązań w przystępnej cenie, od europejskiego producenta.

Jak to się zaczęło, czyli historia marki Cebora w pigułce

Marka Cebora rozpoczęła swoją działalność w 1954 r. we Włoszech. Jej twórcą był Emiliano Generali. Na początku swojego istnienia firma funkcjonowała pod nazwą Costruzioni Elettromeccaniche Bolognesi (CEB) i specjalizowała się głównie w sprzedaży spawarek elektrodowych i baterii. Po pewnym czasie powstała druga firma, ORA, która wytwarzała z kolei koła do mebli biurowych, domowych i przemysłowych.

W 1963 obie firmy połączyły swoją działalność i nazwy – w ten właśnie sposób powstała Cebora, która wkrótce stała się jedną z najbardziej znanych na świecie firm, specjalizujących się w produkcji narzędzi i akcesoriów spawalniczych. Mimo tego, jej oferta nadal zawierała koła oraz akcesoria transportowe ze stali nierdzewnej. W latach 90-tych XX w. firma skupiła się na rozwoju technologicznym i branży spawalniczej. To właśnie wtedy jej oferta została rozszerzona o zautomatyzowane i zrobotyzowane linie spawalnicze oraz systemy cięcia plazmowego.

Obecnie Cebora jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm ze swojej branży, która dostarcza klientom nowoczesnych, zgodnych z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi rozwiązań, wpływając w ten sposób na prężny rozwój europejskiego spawalnictwa. Produkty marki są jednak dystrybuowane nie tylko na terenie Europy – trafiają do 100 różnych krajów z całego świata. Ich znakiem rozpoznawczym, obok innowacyjności, jest także solidność i wysoka jakość wykonania, co szczególne cenią sobie współcześni, bardzo wymagający klienci.

Marka Cebora i jej oferta. Jakie rozwiązania proponuje swoim klientom?

Marka Cebora jest liderem w produkcji urządzeń i zautomatyzowanych systemów przeznaczonych do cięcia plazmowego oraz spawania metodami MIG/MAG i TIG. Oprócz tego, jej klienci mogą zaopatrzyć się także w wydajne źródła energii przeznaczone do zasilania elektronarzędzi i sprzętu do cięcia lub spawania. Katalog produktów Cebora obejmuje także falowniki i palniki do cięcia oraz akcesoria i materiały eksploatacyjne do cięcia i spawania plazmowego. Taka szeroka, rozbudowana i zróżnicowana oferta sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Wszystkie produkty marki Cebora są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, solidne i wytrzymałe, a także na tyle innowacyjne, że chętnie sięgają po nie firmy dążące do unowocześnienia swojej działalności zawodowej. Jakby tego było mało, rozwiązania marki z zakresu wydajnych źródeł prądu przynoszą klientom istotne korzyści także w zakresie oszczędzania energii, co wprost przekłada się na wzrost ich rentowności oraz wywiera pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

fot. nadesłane