Zobacz również: Bobowa24.pl
11 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Straż pożarna, Wola Łużańska
OSP Wola Łużańska nagrodzona! Promes 2023!
OSP Wola Łużańska nagrodzona! Promes 2023!

W dniu dzisiejszym (tj. 11 października) odbyło się uroczyste wręczenie promes przez przedstawicieli KGHM Polska Miedź dla strażaków z powiatu gorlickiego. Wśród nagrodzonych jednostek znalazła się OSP Wola Łużańska!!!

Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP

Fundacja KGHM Polska Miedź powstała w 2003 roku. Jej celem jest wsparcie i rozwój społeczności lokalnych, dbanie o tradycje oraz wsparcie finansowe ważnych społecznych inicjatyw.

Wśród wyróżnionych jednostek została Ochotnicza Straż Pożarna Wola Łużańska (gmina Łużna), Ochotnicza Straż Pożarna Stróżna ( gmina Bobowa), Ochotnicza Straż Pożarna Ropica Górna ( gmina Sękowa) i Ochotnicza Straż Pożarna Moszczenica (gmina Moszczenica).

Uroczystego przekazania czeków dokonali przedstawiciele KGHM oraz poseł na Sejm-Elżbieta Zielińska. OSP Wola Łużańska otrzymane środki wykorzysta na zakup ubrania specjalnego do działań ratowniczo-gaśniczych, dziesięciu par rękawic bojowych oraz hełmu strażackiego.

Wzrost profesjonalnej służby Ochotniczych Straży Pożarnych jest możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Dzisiaj w ochotniczej straży pożarnej w Stróżnej zostaliśmy obdarowani czekiem na kwotę 10 000 złotych od Fundacji KGHM. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na sprzęt ratowniczy dla naszej jednostki i ubranie osobiste strażaka. W imieniu własnym, reprezentując dzisiaj jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Łużańskiej, chciałem serdecznie podziękować za to wsparcie fundacji KGHM oraz pani poseł Elżbiecie Zielińskiej. Czujemy się zaszczyceni tym, że zostaliśmy docenieni jako jedna z nielicznych jednostek powiatu gorlickiego- mówi Piotr Szczerba, OSP Wola Łużańska.

Jaki jest cel?

Wsparcie fundacji otrzymało 365 jednostek OSP z całej Polski. Wnioski, które wpłynęły to liczba 4 tysięcy. Celem konkursu organizowanego przez KGHM jest inwestycja w przyszłość, poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz pomoc w działaniu OSP na terenie całej Polski. Otrzymane środki pomogą m.in. w zakupie sprzętu ratownictwa technicznego, wodnego, medycznego, wysokościowego, poszukiwawczo-ratowniczego czy wyposażenia ochronnego dla strażaków.

Inicjatywa i zaangażowanie

Warto podkreślić, że głównym ambasadorem programu na terenie naszego regionu była poseł na Sejm-Elżbieta Zielińska. Dzięki jej zaangażowaniu i trosce jednostki OSP zostały poinformowane o programie i możliwości wzięcia w nim udziału .

Myślę, że to wsparcie jest niezwykle cenne, a nowy sprzęt pomoże strażakom dbać o nasze bezpieczeństwo- mówi poseł na Sejm Elżbieta Zielińska.

Fot. Jakub Gąsior