Zobacz również: Bobowa24.pl
11 listopada 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: LKS Łużna, Sport
Podsumowanie rundy jesiennej LKS Łużna! Zwycięstwo i… oświadczyny!
Podsumowanie rundy jesiennej LKS Łużna! Zwycięstwo i… oświadczyny!

W pierwszy weekend listopada zakończyła się runda jesienna sezonu 2023/2024 w gorlickiej Klasie A „KEEZA” W ostatnim jesiennym meczu Ludowy Klub Sportowy Łużna zwyciężył z drużyną Victoria Śnietnica 4:0.

LKS Łużna – Victoria Śnietnica

Niedzielny mecz to pewne zwycięstwo drużyny z Łużnej. Efektywne bramki Dawida Piecucha oraz Rafała Łażeńskiego sprawiły, że drużyna LKS Łużna pewnie wygrała całe spotkanie 4:0. W drugiej połowie meczu trener dokonał aż 7 zmian, dając szansę pokazania się zmiennikom. Mimo kilku okazji, Łużna nie podwyższyła już wyniku i finalnie zwyciężyła (4:0). Warto podkreślić, że podczas niedzielnego spotkania pewnie grał blok defensywny, na czele z bramkarzem Jarosławem Porębą.

W przerwie meczowej kibice byli świadkiem niecodziennego wydarzenia. Zawodnik gości postanowił w dość nietypowych i zaskakujących okolicznościach poprosić swoją dziewczynę o rękę. Wybranka oczywiście powiedziała „tak”, a Łużna pozostanie we wspomnieniach pary na długi czas.

LKS Łużna – Victoria Śnietnica (4:0)

Bramki: 12’,18’,36’ Dawid Piecuch, 30’ Rafał ŁażeńskI
Łużna: Jarosław Poręba, Adam Filipiak, Wojciech Gucwa, Bartłomiej Piecuch (46’ Sasha Lukianhuk), Rafał Łażeński (68’ Krzysztof Jędrusiak), Krystian Bystrowicz (68’ Dawid Klimek), Dawid Koperniak, Paweł Rząca, Łukasz Turski (78’ Jakub Pater), Michał Pater (56’ Karol Poręba), Dawid Piecuch (56’ Kamil Czech)

Runda jesienna- podsumowanie

Ostatni mecz rundy jesiennej to dobra okazja do podsumowania wyników drużyny LKS Łużna w pierwszych trzynastu kolejkach sezonu. Dziewięć zwycięstw i trzy porażki tak wygląda bilans drużyny LKS Łużna. Zespół na półmetku rozgrywek zajmuje wysokie drugie miejsce w ligowej tabeli. Do dalszego działania mobilizuje fakt, że przytrafione porażki wydarzyły się z zespołami bezpośrednio walczącymi o najwyższe ligowe miejsca.

Garść statystyk

Warto zwrócić uwagę na kilka statystyk związanych ze startem drużyny LKS Łużna w rundzie jesiennej. Zespół reprezentowało aż 28 graczy.
Najwięcej minut na boisku rozegrali:
1. Paweł Rząca – 1080 minut
2. Dawid Koperniak – 1062 minuty
3. Wojciech Gucwa – 990 minut
3. Jarosław Poręba – 990 minut
5. Dawid Piecuch – 941 minuty

Najlepszymi strzelcami drużyny LKS Łużna w rundzie jesiennej zostali:
1. Dawid Piecuch – 15 bramek
2. Dawid Koperniak – 6 bramek
3. Paweł Rząca – 4 bramki
4. Rafał Łażeński – 3 bramki
4. Kamil Czech – 3 bramki

Zawodnikami z największą ilością asyst zostali:
1. Paweł Rząca – 11 asyst
2. Dawid Koperniak – 4 asysty
3. Dawid Piecuch – 4 asysty
4. Rafał Łażeński – 2 asysty

Bramkarze: Jarosław Poręba oraz Mateusz Gucwa mogą pochwalić się najmniejszą liczbą straconych goli w lidze.
Podziękowania należą się również osobom odpowiedzialnym za kwestię strukturalne klubu, pełniącym różne funkcje m.in. Prezes Klubu Jacek Piecuch, czy członkowie Zarządu: Rafał Łażeński, Łukasz Turski oraz Karol Cop.

Z pewnością sukces po rundzie jesiennej nie byłby możliwy bez czynnej aktywności Pawła Rzący. Paweł zaraził nas swoim pozytywnym nastawieniem i zmobilizował do gry wspomnianych wcześniej 28 graczy. To również Paweł pomógł w przekonaniu do gry w naszym zespole m.in. Adama Filipaka, który dołączył do naszego zespołu z drużyny Podhalanina Biecz i od razu stał się bardzo pewnym i podstawowym graczem formacji obronnej Łużnej. Również zmiana pozycji dla kilku graczy, postawienie na Dawida Piecucha jako napastnika oraz powierzenie opaski kapitana drużyny młodemu i bardzo zdolnemu Dawidowi Koperniakowi to decyzję Pawła Rzący, które okazały się strzałem w dziesiątkę– mówi jeden z członków klubu.

Drugie miejsce w ligowej tabeli pozwala patrzeć z pozytywnym nastawieniem w przyszłość. Również zaangażowanie, frekwencja na meczach i treningach oraz bardzo szybkie wkomponowanie do składu naszych młodych graczy z Łużnej to z pewnością plusy rundy jesiennej. Do poprawy na pewno pozostają mecze z bezpośrednimi zespołami w walce o najwyższe ligowe miejsca – tu szansa na rewanż będzie miała miejsca w rundzie wiosennej– dodaje.

Przed piłkarzami prawie 5 miesięcy przerwy. Natomiast zawodnicy od stycznia przygotowywać się będą do rundy wiosennej, której start planowany jest na przełom marca i kwietnia.

Zdjęcia z 12 kolejki sezonu 2023/24 LKS NAFTA KRYG – LKS Łużna

Fot. J. Gąsior