Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
9 listopada 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Uroczystości, Łużna
Uroczyste obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości (ZAPROSZENIE).
Uroczyste obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości (ZAPROSZENIE).

Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które będą mieć miejsce 11 listopada 2023 roku w Łużnej. Podczas wydarzenia odbędzie się koncert jazzowy oraz wystawa fotograficzno-malarska jako podsumowanie projektu „Eviva l’arte – sztuka piękna Niepodległej”, który został dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Już w najbliższą sobotę (tj. 11 listopada br.) o godzinie 11:00 mieszkańcy Łużnej rozpoczną uroczyste obchody odzyskania Niepodległości.

Program Wydarzenia:
11:00 Msza Święta w Kościele św. Marcina Biskupa w Łużnej
12:15 uroczyste wciągnięcie flagi na maszt
12:30 pokaz kawaleryjski
13:00 występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola TUPTUŚ- Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej
18:00 koncert jazzowy „Stanula Jazz Quartet” i Przyjaciele Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej połączony z wernisażem prac fotograficznych i malarskich.

Wydarzenie będzie okazją do podsumowania projektu „Eviva l’arte! – sztuka piękna Niepodległej”. Dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Dzieci i młodzież z terenu Gminy Łużna mogły wziąć udział w cyklu spotkań poświęconych sztuce malarskiej. Uczestniczyły w zajęciach praktycznych pod gołym niebem. W ramach projektu „Eviva l’arte! – sztuka piękna Niepodległej” odbyły się również warsztaty fotograficzne. Omówione zostały zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć. Praktyczna część zajęć skupiła się na obiektach, miejscach niepodległościowych z terenu Gminy Łużna „Niepodległa w obiektywie”.

Efekty pracy malarskiej i fotograficznej dzieci będziecie Państwo mogli oglądnąć podczas wernisażu, który odbędzie się 11 listopada o godz. 18:00 w GOK-u.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania.