Zobacz również: Bobowa24.pl
12 grudnia 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: warsztaty, Łużna
Łużna: pierniczkowe szaleństwo dla Świętego Mikołaja (FOTO).
Łużna: pierniczkowe szaleństwo dla Świętego Mikołaja (FOTO).

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Łużnej zorganizował warsztaty pieczenia i zdobienia pierników dla wszystkich mieszkańców gminy. Dzieci wykonały pierniki dla samego Świętego Mikołaja, który odwiedził je, rozdając drobne upominki. W warsztatach wzięli udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, rodzice oraz seniorzy.

5 grudnia br. w przeddzień wizyty Świętego Mikołaja w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej rozegrało się prawdziwe przedświąteczne szaleństwo pierniczkowe. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami dzięki zaangażowaniu Karoliny Szymczyk, dyrektor GOK-u oraz Koła Gospodyń Wiejskich wzięły udział w warsztatach pieczenia i zdobienia pierniczków. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż zaledwie kilka dni po ogłoszeniu zapisów, zabrakło wolnych miejsc.

– Było gwarnie i radośnie, a przecież w tym wszystkim o to chodzi. Grudzień, a więc miesiąc Świętego Mikołaja, miesiąc Bożego Narodzenia. Chodzi o to, abyśmy to właśnie w tym miesiącu byli wspólnie, razem, żeby cieszyć się i nadać magii tych świąt i tego czasu– mówi Karolina Szymczyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.

Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej zagościła niesamowita, ciepła atmosfera. Dzieci mogły nauczyć się nowych kulinarnych zdolności oraz spotkać się z wyjątkowym gościem- Świętym Mikołajem!

– Bardzo cieszę, że spotkaliśmy się w tym przedświątecznym czasie, również ze Świętym Mikołajem, który odwiedził najmłodszych mieszkańców. Cieszę się również, że nasza gmina wzbogaciła się w piękną ozdobę świąteczną i mam nadzieję, że każdemu z Państwa umili ona czas. Zapraszam do robienia zdjęć, podziwiania naszej miejscowości w tej pięknej, zimowej scenerii – mówi Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa.

Podczas wydarzenia uroczyście odpalona została nowa ozdoba gminy- bomboramka. Znajdująca się na łużniańskim rynku pięknie zdobiąca teren. Zachęcamy wszystkich do robienia zdjęć i umieszczania ich na Facebooku z hasztagiem #swiatecznaluzna2023.

– Każdy z nas święta Bożego Narodzenia wspomina najpiękniej. To najbardziej radosny i najpiękniejszy czas, który już wkrótce zawita także i do nas. Najpiękniejsze wspomnienia, przygotowania do świąt ten wspaniały, rodzinny nastrój, sama celebracja tych pięknych dni, które są raz w roku. Chcemy, aby ta piękna tradycja, rodzinnego spędzania Świąt Bożego Narodzenia, rozkwitła nie tylko w gronie rodzinnym, ale także naszej małej społeczności – dodaje wójt gminy.

Fot. M. Książkiewicz