Zobacz również: Bobowa24.pl
21 grudnia 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Społeczeństwo
Seniorzy z Łużnej świętują Boże Narodzenie!
Seniorzy z Łużnej świętują Boże Narodzenie!

Wczoraj tj. 20 grudnia br. seniorzy z gminy Łużna spotkali się przy wigilijnym stole, by wspólnie świętować nadchodzący czas świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wielu serdeczności oraz pysznych wigilijnych potraw. Harcerze z 5 Drużyny Harcerskiej „Zahartowani” sprawili, że podczas wigilii Gminny Ośrodek Kultury rozbłysnął Światłem Betlejemskim symbolizującym miłość, dobroć i pokój.

W środowe popołudnie seniorzy z Klubu Senior+ działającym w gminie Łużna mieli okazję spotkać się przy wigilijnym stole, aby w atmosferze serdeczności i życzliwości spędzić przedświąteczny czas. W wydarzeniu wzięli udział członkowie klubu, a także kierownictwo Agnieszka Szymczyk oraz Marcin Sawicki, Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Przemysław Wszołek oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Karolina Szymczyk.

Wartościom, którą w szczególny sposób podkreślali seniorzy podczas składania sobie świątecznych życzeń, było zdrowie! Nie zabrakło wielu serdeczności oraz uśmiechu, jaki towarzyszył seniorom przez całe spotkanie.

Dodatkową radość przyniosła ogłoszona nowina o awansie Agnieszki Szymczyk z opiekuna na kierowniczkę Klubu Senior+. Ta informacja dopełniła atmosferę wspólnego świętowania wśród seniorów.

Na wigilijnym stole zagościły klasyczne potrawy, takie jak kapusta, pierogi i aromatyczna zupa grzybowa. Wśród smakowitych dań nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego kompotu z suszu. Atmosferę uroczystego świętowania dopełnił śpiew kolęd, który rozbrzmiewał wśród zgromadzonych, tworząc radość i budując wspólnotę.

Jesteście jedną wielką rodziną. Stworzyliście grupę, która potrafi razem się bawić i weselić, ale w trudnych chwilach jest razem i wspiera się. Atmosfera, którą czuć w tym klubie odzwierciedla ciepło ogniska domowego- mówił Mariusz Tarsa, Wójt Gminy Łużna.

Podczas seniorskiej wigilii nie mogło zabraknąć wspomnień o śp. Halinie Romańskiej, która była jedną z najaktywniejszych członkiń klubu. Odeszła w przeddzień wigilijnego spotkania, co dodatkowo uczyniło ten czas bardziej wzruszającym. Jej obecność w klubie i zaangażowanie pozostawiły trwałe wspomnienia, które wypełniły środowe spotkanie sentymentem.

Fot. M.Książkiewicz, K.Gruca