Zobacz również: Bobowa24.pl
1 stycznia 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Informacje, Wola Łużańska
Awaria pociągu w Woli Łużańskiej. Wprowadzono komunikację zastępczą!
Awaria pociągu w Woli Łużańskiej. Wprowadzono komunikację zastępczą!

Podróżujący, dziś tj. 1 stycznia 2024 około godziny 15:00 nastąpiła awaria pociągu na trasie Nowy Sącz- Jasło. Za pociąg KŁM 33583/33582 od Woli Łużańskiej została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Z przykrością informujemy, że nastąpiła awaria sieci trakcyjnej między Wolą Łużańską, a Gorlicami Zagórzanami. W związku z tym ruch pociągów został wstrzymany!

Dziś około godziny 15:00 doszło do awarii pantografu w lokomotywie LOTOS, na skutek trudnych warunków pogodowych. W związku z czym dwa pociągi jadące do Jasła utknęły w Woli Łużańskiej. Pociąg 33583/33582 został odwołany na odcinku Wola Łużańska – Jasło. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową (ZKA). Godziny przyjazdów i odjazdów mogą ulec zmianie.

PKP informuje, że w związku z licznymi powrotami przewidywane jest dziś bardzo duże obłożenie wieczornych pociągów do Krakowa TLK i KMŁ! PKP Intercity zaplanowało wzmocnienie składu pociągu TLK Bieszczady od Jasła. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż pociąg dojedzie w zwykłym składzie do Woli Łużańskiej (połowa mniej miejsc między Jasłem, a Wolą Łużańską.

-Nie wiemy jeszcze jak zorganizowana będzie sprawa pociągu KMŁ Hubal z Jasła do Krakowa, który dziś również jedzie we wzmocnionym dodatkową jednostką składzie oferującym 550 miejsc siedzących i ponad 1000 stojących. Utrudnienia w ruchu mogą dotknąć około 1000-2000 pasażerów wracających do Krakowa- informuje PKP !!!