Zobacz również: Bobowa24.pl
10 stycznia 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Informacje
Rozpoczęcie kursu Bieśnik-Biesna. Podróż w 35 minut!
Rozpoczęcie kursu Bieśnik-Biesna. Podróż w 35 minut!

Z dniem 2 stycznia br. ruszyła nowa linia przewozowa w gminie Łużna. Stworzony został kurs obejmujący teren gminy, od Bieśnika po Biesną, komunikując dwie najdalsze miejscowości. Nowe połączenie umożliwia przesiadkę oraz przejazd do miejsc oczywistych takich jak np. Ośrodek Zdrowia.

Nowo utworzona linia autobusowa, stała się istotnym ogniwem komunikacyjnym, łączącym najodleglejsze miejscowości i przysiółki z centralnymi punktami gminy Łużna.

Kursów jest dość dużo. Zaczynają się już bladym świtem o 6:00, obejmują osiem połączeń w dni powszechne Bieśnik- Biesna i z powrotem oraz sześć połączeń w weekend- mówi Mariusz Tarsa Wójt Gminy Łużna. Firma Libropol znakomicie wypełniła nam warunki, które określiliśmy w przetargu. Stawiając nowoczesny autobus, bezpieczny przejazd, doświadczonego kierowcę. Pełen profesjonalizm!- dodaje wójt

-Trasa Biesna- Bieśnik składa się z 21 przystanków, a czas przejazdu wynosi 35 minut. To odległość 20 km. mówi Rafał Libront, właściciel firmy Libropol. Oferujemy wszystkie bilety ustawowe, które przysługują pasażerom. Chodzi tutaj o bilety jednorazowe, ale również miesięczne- dodaje.

Rozkład jazdy przygotowany został tak, aby zapewnić mieszkańcom dojazd do połączeń kolejowych oraz lokalnych połączeń autobusowych.

O otwarciu nowej linii autobusowej pisaliśmy tutaj: https://luzna24.pl/2023/12/biesnik-biesna-nowa-linia-autobusowa-dla-gminy-luzna/

Fot. Mateusz Książkiewicz/ Miłosz Jerzak

Aktualny rozkład jazdy: