Zobacz również: Bobowa24.pl
22 stycznia 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Bezpieczeństwo, Region
Trudne warunki pogodowe w powiecie gorlickim. Służby mają ręce pełne roboty!
Trudne warunki pogodowe w powiecie gorlickim. Służby mają ręce pełne roboty!

Pochylone drzewa, uszkodzone dachy, brak prądu. Tak wygląda poniedziałek (22 stycznia) w małopolsce. Kolejne zgłoszenie dzisiejszego dnia, które wpłynęło do jednostek straży pożarnej, było około godziny 17:00. Strażacy musieli interweniować w związku z pochylonym nad drogą drzewem, które zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców.

Alarm w remizie OSP, który słychać było dzisiejszego popołudnia, wzbudził uwagę strażaków, którzy natychmiast wyruszyli na miejsce, aby ocenić sytuację. Dzięki szybkiej interwencji udało się skutecznie zminimalizować ryzyko i usunąć zagrażające bezpieczeństwu drzewo.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu. W związku ze silnymi porywami wiatru, które sięgają nawet 80 km/h strażacy mają dziś (tj. 22 stycznia) ręce pełne roboty.

Uszkodzone dachy budynków gospodarczych m.in. w Dominikowicach, brak prądu, powalone na drodze drzewa to jedne z akcji, w jakich biorą udział dziś strażacy oraz pogotowie energetyczne. Trzeba dodać do tego pożary, jakie mają miejsce w naszym regionie oraz okolicznych miejscowościach. 

Około południa na drodze powiatowej Łużna- Stróże, nieopodal granicy z Polną doszło również do powalenia drzewa. Na przerwy w dostawie energii skarżą się mieszkańcy osiedla Słonecznego w Grybowie, którzy już trzecią godzinę pozostają bez prądu. Trudny dzień dla ratowników, ale również m.in. mieszkańców małopolski. 

Jak wynika z informacji podanych przez IMiGW, silne porywy wiatru ustąpić mają we wtorek około północy. Do tego czasu apelujemy o zachowanie ostrożności.

Dzisiejszy wieczór zapowiada się niebezpiecznie. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Mieszkańcy uważajcie!
Fot. Mateusz Książkiewicz