Zobacz również: Bobowa24.pl
13 marca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Kultura, Łużna
Łużnianki świętowały Dzień Kobiet!
Łużnianki świętowały Dzień Kobiet!

W niedzielę, 10 marca br. na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej zorganizowane zostało wydarzenie muzyczne dedykowane piękniejszej części społeczności gminy Łużna. Specjalnie dla wszystkich łużnianek z różnorakim repertuarem wystąpił zespół Ambitus i Orkiestra Dęta z Łużnej. Na scenie zaprezentowali się również soliści, Wiktoria Ziobrowska i Paweł Wypasek.

Niedzielne spotkanie było okazją do wspólnego świętowania Dnia Kobiet, ale również przypadającego na ten dzień, święta wszystkich mężczyzn. Mieszkańcy jak zawsze nie zawiedli i licznie zebrali się w Gminnym Ośrodku Kultury, aby zanurzyć się muzycznej uczcie.

-Spotkaliśmy się rodzinnie, bo na scenie widzieliśmy małych, młodych, ale bardzo utalentowanych artystów naszych mieszkańców z Łużnej. Zespół Ambitus, Orkiestra Dęta, to naprawdę to, co dzisiaj możemy Państwu pokazać i co naprawdę świetnie brzmi, bardzo dobrze się słucha- mówi Mariusz Tarsa Wójt Gminy Łużna. Cieszę się, że właśnie ci młodzi ludzie wystąpili na naszej scenie, a rodziny tak mogły podziwiać ich występy. Pełna sala w Gminnym Ośrodku Kultury. Kolejny raz jestem naprawdę bardzo mile zbudowany postawą naszych mieszkańców, którzy zawsze są gotowi do odbioru kultury czy to właśnie takiej jak dzisiaj, czy jakikolwiek innej formy. Cieszę się, że Gminy Ośrodek Kultury tętni życiem- dodaje wójt.

Życzenia dla wszystkich łużnianek i zaprzyjaźnionych z naszą gminą Pań złożył Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa:

-Drogie mieszkanki Łużnej, ale także wszystkie zaprzyjaźnione z naszą gminą Panie, najserdeczniejsze życzenia. Czasem mawiamy, my mężczyźni kochanie co o tym myślisz? Dla nas jest to rada bezcenna. Dla nas czasem świat po prostu wygląda prościej, zupełnie inaczej. Życzę, aby zawsze koło nas stała właśnie kobieta, która w ten sposób mądrze, roztropnie i z takim pięknym spojrzeniem na świat, odpowie na takie pytanie. Drogie Panie, bądźcie przy nas, bądźcie nam pomocne, cieszcie się długim zdrowiem i szacunkiem swoich mężczyzn wszystkiego dobrego.

Filmowe wspomnienia:

Fot. Mateusz Książkiewicz