Zobacz również: Bobowa24.pl
18 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Społeczeństwo, Łużna
Blisko 26 litrów oddanej krwi! Łużnianie dzielą się życiodajnym płynem!
Blisko 26 litrów oddanej krwi! Łużnianie dzielą się życiodajnym płynem!

Mieszkańcy po raz kolejny nie zawiedli! Blisko 26 litrów oddanej krwi podczas dwunastej akcji zorganizowanej przez klub Honorowych Dawców Krwi działający przy OSP w Łużnej.

W niedzielne przedpołudnie remiza OSP w Łużnej od samego rana była wypełniona mieszkańcami, którzy z honorem i gotowością przybyli, aby podzielić się życiodajnym płynem. Spośród 60 zarejestrowanych osób, 57 pozytywnie zakwalifikowano do donacji krwi, co łącznie dało blisko 26 litrów czerwonego płynu. Wśród nich były trzy osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest, tym samym dołączając do rodziny Honorowych Dawców Krwi.

To już XII edycja zbiórki krwi zorganizowanej przez Klub HDK przy OSP w Łużnej we współpracy z Klubem HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej. Tegoroczna akcja była prawdopodobnie jedną z najbardziej udanych w historii, przyciągając mieszkańców, gotowych podzielić się życiodajnym płynem.

-Szczególne słowa podziękowania i uznania kierujemy w stronę wszystkich krwiodawców, za tak liczną frekwencję oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowania, a są to m.in. członkowie naszego klubu, Prezes Justyna Wiejaczka z klubu HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej, Ekipa z Terenowego Oddziału w Gorlicach, Straż Pożarna oraz MDP z Łużnej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, bez których ta inicjatywa by się nie udała. Zapraszamy już 25 sierpnia na kolejną akcję organizowaną przy remizie OSP w Łużnej- mówi Daniel Sikora- Prezes Klubu HDK działającego przy OSP w Łużnej.

Fot. Kinga Gruca