Zobacz również: Bobowa24.pl
18 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Kultura, Szalowa
Zakończenie z wysokiego C! Pożegnanie Absolwentów Szkoły Muzycznej w Szalowej.
Zakończenie z wysokiego C! Pożegnanie Absolwentów Szkoły Muzycznej w Szalowej.

Piękne słońce i wspaniała pogoda za oknem towarzyszyły wyjątkowemu wydarzeniu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu – filia w Szalowej. W minioną sobotę, 15 czerwca, muzycznym akcentem pożegnano absolwentów klasy szóstej, którzy swoją muzyczną przygodę w tejże placówce rozpoczęli w 2018 roku. Sobotnie występy były świadectwem lat ciężkiej pracy i zapowiedzią przyszłych sukcesów.

Podczas sobotniego koncertu absolwentów przybyli mogli wysłuchać jedenaście prezentacji muzycznych na instrumentach takich jak klarnet, trąbka, fortepian i akordeon.

Najliczniejszą grupą w klasie szóstej obecnych absolwentów byli akordeoniści. Na finał koncertu nauczyciel gry na akordeonie Anna Żelasko, przygotowała uczniów i w pełnym składzie wykonali dla obecnych gości i rodziców muzyczną niespodziankę.

Jestem pod ogromnym wrażeniem występów artystycznych naszych muzyków. Cieszę się, że tak pięknie się zaprezentowali! Dziękuję nauczycielom za przygotowanie do pięknego występu, dziękuję rodzicom, bo to z ich inaktywacji odbył się dzisiejszy koncert. Dziękuję również Pani Dyrektor za to, że umożliwiła nam obserwowanie rozwoju talentów naszych najmłodszych muzyków- mówi Mariusz Tarsa Wójt Gminy Łużna.

W miniony weekend odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: 10-lecie Szalowskiego Zespołu Wokalnego oraz Pierwszy Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Takie wydarzenia nie miałyby miejsca, gdyby nie to szczególne miejsce. To tutaj młodzi muzycy angażują się na scenach, rozwijając swój talent. Cieszę się, że mamy takie miejsce na mapie naszej gminy, które w znacznym stopniu zmieniło swój wygląd. Wreszcie mamy warunki na poziomie XXI wieku, dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać swoje talenty– dodaje wójt.

-Okazuje się, że jest ciasno, ale to chyba bardzo dobra wiadomość. To znaczy, że jest nas dużo w Szkole Muzycznej, a także to, że nabór był udany. Ciepło, jakie odczuliśmy w tym dniu, pokazuje, że muzyka i piękno instrumentów rozgrzało zgromadzoną publikę- Natalia Dusza, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu filia w Szalowej.

Ciężka praca uczniów, podejmowana z pasją i miłością do muzyki, przyniosła owoce, które wszyscy przybyli goście mogli usłyszeć w minioną sobotę. Absolwenci są gotowi na dalsze wyzwania, a szkoła w Szalowej umożliwiła im rozwój i kontynuację muzycznej ścieżki!

Fot. Kinga Gruca