Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
2 listopada 2019
„Noc Świętych” już po raz trzeci w Szalowej
„Noc Świętych” już po raz trzeci w Szalowej

„Zdobyci przez Krzyż” pod takim hasłem przebiegła III edycja Nocy Świętych zorganizowana, 31 października br. w kościele parafialnym w Szalowej przez grupę młodzieży kierowaną przez ks. Tomasza Śpiewaka. Jak co roku, modlitewny szturm do świętych przyciągnął tłumy młodzieży nie tylko z gminy Łużna ale także  Ciężkowic, Gorlic, Bobowej, Grybowa a nawet Mielca.

Noc Świętych rozpoczęła się od korowodu świętych. Młodzież w ciekawy sposób przybliżyła sylwetki takich świętych jak: św. Barbara, św. Karolina, św. Jan Paweł II, św. Jan Kanty, Św. Jan Nepomucen, św. Ojciec Pio.

„…pędzę, abym też to zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Jezusa Chrystusa!” – tymi słowami Św. Pawła z listu do Filipian zachęcał do udziału w trzeciej edycji „Nocy Świętych” ks. Tomasz Śpiewak, katecheta z Szalowej. – Nie ważne skąd jesteś i ile masz lat! Razem z tobą chcemy wspólnie Uwielbiać Boga i dziękować Mu za Świętych, którzy będą uczyć nas jak szukać wokół siebie tego co PIĘKNE i zdobywać świat dla Chrystusa!

W tym roku gościem wydarzenia był ks. Maciej Kucharzyk MS, który swoim słowem oraz licznymi świadectwami ubogacił wieczorną modlitwę młodych. Specjalnie dla młodzieży zgromadzonej na Nocy Świętych wystąpił także Marcin Hebda, raper.