Zobacz również: Bobowa24.pl
2 grudnia 2012 || Joanna Róż || W kategorii: Informacje, Kolej, Powiat
Zmiana rozkładu jazdy PKP!
Zmiana rozkładu jazdy PKP!

Zapewne nie wielu mieszkańców naszej gminy podróżuje pociągami jednak informujemy że za równy tydzień (od 9 grudnia 2012 roku) zacznie obowiązywać na PKP nowy rozkład jazdy. Przed podróżą radzimy sprawdzić, czy nadal utrzymano dane połączenie lub czy nie zmieniono godziny odjazdu.

W samej Małopolsce Zakład Przewozów Regionalnych będzie wykonywał aż 60 pociągów mniej w stosunku do obecnego rozkładu. W tej liczbie znajduje się 30 pociągów na stykach województwa Małopolskiego z województwem Śląskim, na trasach: Katowice – Oświęcim – Katowice, Czechowice Dziedzice – Oświęcim – Czechowice Dziedzice, Bielsko Biała – Wadowice – Bielsko Biała. Nowa oferta przewozowa nie zoptymalizowała rozkładu jazdy na liniach: Kraków Główny – Tarnów – Rzeszów – Kraków Główny oraz Tarnów – Krynica – Tarnów.

– Przyczyną takiego stanu rzeczy był brak przepustowości na ww. liniach z powodu planowanych do realizacji przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej prac modernizacyjnych na tych liniach. Kształt i wielkość oferty zostały dostosowane do możliwości finansowych Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych – informują Przewozy Regionalne.

Dobrą stroną nowego rozkładu jazdy 2012/2013 jest połączenie pary pociągów kursujących dotychczas w relacji Kraków – Tarnów – Kraków i Tarnów – Nowy Sącz – Tarnów w 2 bezpośrednie połączenia Kraków – Nowy Sącz – Kraków. Dodatkowo w niektóre dni będzie kursował pociąg TLK Poprad między Krynicą a Krakowem (głównie piątki oraz soboty, natomiast codziennie w sezonie).

Jeśli chodzi o pociągi przejeżdżające przez Bobową czy Stróże wszystkie składy oprócz IR Nikifor będę nadal jeździły, zmianie ulegną natomiast godziny ich odjazdów, czasami nawet do 30 minut.

Internetowa wyszukiwarka połączeń kolejowych, na której możemy znaleźć aktualny i nowy rozkład jazdy pociągów:
http://rozklad.sitkol.pl/

Poniżej rozkłady jazdy dla stacji Bobowa-Miasto oraz Stróże najbliższych dla naszej gminy.