Zobacz również: Bobowa24.pl
PWSZ oferta edukacyjna
7 stycznia 2013 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Kultura, Społeczeństwo
Noworoczne kolędowanie
Noworoczne kolędowanie

Podobnie jak rok temu w wieczór święta Trzech Króli odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej  „Wieczór Kolęd i Pastorałek”. Inicjatywa przyciągnęła sporą ilość słuchaczy.

Był to już XXII wieczór kolęd zorganizowany w Łużnej, z roku na rok przybywa coraz większa publiczność, która podziwia umiejętności zespołów muzycznych, orkiestr, chórów, solistów wykonujących znane od lat wszystkim kolędy.

tegoroczny program był bardzo różnorodny, gdyż można było posłuchać zespołów muzycznych takich jak: „ Skrzypki” z Jankowej, zespół akordeonowy z PSM w Szalowej, Studio Piosenki z Łużnej, „Marshall Band”, zespół gitarowy, utworów w wykonaniu solistki Elizy Juruś, Chóru „Cantabille”, a także orkiestry dętej z Łużnej.

Wszyscy przybyli wspólnie podkreślali zgodnie, że przygotowanie tej imprezy było na wysokim poziomie i zapowiadają że za rok również przybędą.

„Tradycyjnie jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej organizuje koncert noworoczny pod nazwą „Wieczór Kolęd” – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej Henryk Waląg. W tym roku udało nam się zgromadzić naprawdę wspaniały zestaw wykonawców, m.in. zespół Skrzypki z Jankowej, znakomity zespół akordeonowy ze szkoły muzycznej w Szalowej, Marshall Band, Studio Piosenki z Łużnej, chór Cantabille, orkiestra dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej oraz znakomity zespół gitarowy. Taki skład i dobór artystów, wydaje mi się sprostał oczekiwaniom bardzo, bardzo licznej zgromadzonej publiczności. Nawet zabrakło nam wszelkiego rodzaju siedzeń, gdyż wszystkie jakie tylko były, zostały wykorzystane – dodaje żartobliwie dyrektor.