Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
10 maja 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Szalowa, Wiara
W blasku jupiterów
W blasku jupiterów

Zabytkowa perełka gminy Łużna, jaką jest drewniany kościół pw. Michała Archanioła w Szalowej doczekał się efektownego oświetlenia. Jupitery świateł skierowane na niedawno wyremontowaną świątynię eksponują ją po wieczorze czyniąc atrakcyjną dla turystów a dodatkowo poprawiając jej bezpieczeństwo.

Wielu lat trzeba było aby najcenniejszy zabytek naszej gminy doczekał się odpowiedniego oświetlenia, dzięki któremu nawet po zmroku można podziwiać jego piękno.

– Bardzo chcieliśmy oświetlić kościół, zwłaszcza wieczorem – mówi ks. Mieczysław Górski proboszcz parafii w Szalowej. – Po pierwsza sprawa bezpieczeństwa, bo odpowiednie oświetlenie jest też dzisiaj takim zabezpieczeniem przed różnymi dewastacjami czy niepożądanymi gośćmi. Ale o wiele ważniejsze było wyeksponowanie piękna szalowskiej świątyni również tutaj na skalę regionalną, aby przejeżdżający przez naszą miejscowość zwrócili uwagę a trudno teraz tego nie zrobić kiedy kościół jest tak doświetlony. Nie było by to możliwe gdyby życzliwość wójta jak i kierownika oddziału Tauron-u w Gorlicach, który te ziemskie sprawy trwające czasami wiele tygodni w krótkim czasie pomógł sfinalizować. Dzięki czemu mogliśmy rozświetlić plac przed kościołem jak i jego otoczenie już na Wielkanocną Rezurekcje – kończy z radością ksiądz proboszcz.

Efekty zamontowanego oświetlenia można już zauważyć, wieczorami na placu przy kościele parkują samochody z obcymi rejestracjami z których pasażerowie podziwiających zabytek.