Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
11 czerwca 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Powiat, Szalowa
Szkoły z powiatu walczyły o ekologiczne zwycięstwo (FILM)
Szkoły z powiatu walczyły o ekologiczne zwycięstwo (FILM)

Pod koniec maja w Zespole Szkół w Szalowej, dwanaście drużyn składających się z uczniów szkół podstawowych powiatu gorlickiego wzięło udział w finale konkursu ekologicznego. Tematem tegorocznej edycji były formy ochrony przyrody. 

– Konkurs składał się z dwóch części, pisemnej oraz praktycznej -praca plastyczna – mówi Jadwiga Warzecha, przewodnicząca komisji konkursowej. Pierwszy etap pisemny podzieliliśmy też na trzy części: indywidualny test składający się z 25 pytań najczęściej zamkniętych, praca pisemna zespołowa w której uczniowie rozwiązywali grupowo 4 zadania problemowe i trzecia część działalność praktyczna jedno zadanie do wykonania.

– To już czwarta edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych z terenu powiatu gorlickiego – powiedział naszemu portalowi Ryszard Skórski, dyrektor szkoły w Szalowej jednocześnie jeden z organizatorów. W eliminacjach gminnych wzięło udział 36 drużyn z czego 12 zostało zakwalifikowanych do dzisiejszego etapu. Konkurs odbywa się w ramach jednego dużego projektu współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Cieszymy że mogliśmy gościć właśnie w naszej szkole wszystkich uczestników, a konkurs odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Gminę Łużna reprezentowało dwie drużyny z Szalowej oraz Mszanki. W składzie ZS Szalowa znaleźli się: Judyta Dziedzic, Weronika Pisarczyk, Emilia Sorota oraz Adam Wojtas, opiekunem była Jadwiga Zwierzyńska.

Ranking końcowy konkursu ekologicznego:
1. Szkoła Podstawowa w Moszczenicy
2. Szkoła Podstawowa w Strzeszynie
3. Szkoła Podstawowa w Szalowej

Ranking konkursu plastycznego:
1. Szkoła Podstawowa w Łosiu
2. Szkoła Podstawowa w Szalowej
3. Szkoła Podstawowa w Strzeszynie

Na koniec zwycięzcom wręczono dyplomy, puchary oraz nagrody, pozostałym zaś uczestnikom nagrody pocieszenia. Wszyscy uczniowie którzy brali udział w konkursie zostli zaproszeni wraz ze swymi opiekunami na wspólną wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla uczestników, opiekunów jak i członków komisji konkursowej został także przygotowany poczęstunek.

 

fot. Mateusz Książkiewicz