Zobacz również: Bobowa24.pl
BramTECH - bramy, ogrodzenia, balustrady
18 lipca 2014 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Edukacja, Koncerty, Religia
Młodzież z Łużnej i okolic po raz XXVII w Dębowcu
Młodzież z Łużnej i okolic po raz XXVII w Dębowcu

Międzynarodowe Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu należą już do tradycji. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach od 7 do 21 lipca. Również i tym razem wydarzenie przyciągnęło tłumy wiernych, którzy śpiewem i modlitwą wspólnie wielbili Boga.

Wydarzenie to przyciąga tysiące młodych wiernych z terenu całej Polski jak i Europy. Dębowiec to miejsce, gdzie mają okazję wspólnie porozmawiać, modlić się i uczestniczyć w koncertach. Tegoroczna edycja minęła pod hasłem „ W labiryncie Relacji ”. Przez sześć dni głodna wiary młodzież miała możliwość spotkania się w szczególności z ks. Jakubem Bartczakiem, Mirekiem „ Kola” Kolczykiem, bp Janem Wątroba, Jaśkiem Mela, Lechem Dokowicz, Ulą i Michałem Piekara, ks. Piotrem Pawlukiewicz, Andrzejem Wronka i innymi. Spotkaniu towarzyszył zespół klerycki Bethesda, eSPe (Słowacja) oraz Maleo Reggae Rockers.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć młodzieży z naszego terenu, czyli z Bobowej i Łużnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert MRR, który przyciągnął największa ilość słuchaczy. Jak widać choćby na fotografiach, przybyli mogli się dobrze bawić oraz pożytecznie spędzić czas.

– Na Międzynarodowe Salentyńskie Spotkania Młodych jeżdżę już od pewnego czasu. Jest to wspaniałe wydarzenie dla każdego młodego człowieka. Możliwość zdobywania nowych kontaktów, znajomości, posłuchania historii z życia znanych osób, modlitwa ale nie taka jaką wszyscy praktykują lecz w nieco innym wydaniu i oczywiście śmiech i taniec. Z roku na rok obsługa i organizacja jest coraz lepsza i stoi na wysokim poziomie. Cieszy mnie to, że dużo moich znajomych coraz bardziej przekonuje się do tego typu wydarzeń. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się znów pojechać i zabrać większa grupkę znajomych – mówi jedna z Łużnianek uczestnicząca w Spotkaniu Młodych.

fot. Paulina Augustyn