Zobacz również: Bobowa24.pl
18 listopada 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Święta, Łużna
Obchody 11 listopada w Łużnej
Obchody 11 listopada w Łużnej

Święto 11-go listopada jest jednym z najważniejszych obchodzonych w naszym kraju. Patriotycznej pamięci nie zabrakło także w naszej gminie, gdzie w Łużnej odbyła się specjalnie odprawiona o godzinie 15.00 Msza Święta, przygotowano program poetycko-muzyczny a przybyli na uroczystość goście mogli wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne.

Uroczystości związane z kolejną rocznica odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 15.00 od  Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Łużnej. Po jej zakończeniu obecni na goście, poczty sztandarowe, władze gminy oraz księża udali się w orszaku go Gminnego Ośrodka Kultury gdzie odbyła się dalsza część gminnych obchodów Święta Niepodległości. Zebrani na sali mogli wysłuchać programu poetycko-muzycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Łużnej oraz chóru „Cantabile”.

Podczas uroczystości były obecne m.in.: poczty sztandarowe OSP Łużna, PSL Łużna oraz PSL Szalowa. Obecny był także wójt gminy Łużna Kazimierz Krok, radni gminni, Stanisław Kaszyk radny powiatowy, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa a także księża z miejscowej parafii.

Na koniec  uroczystości wszyscy przybyli włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych.

– Przed chwilą byliśmy świadkami a zarazem uczestnikami dorocznych uroczystości które odbywają się zawsze w Łużnej w dniu 11 listopada kiedy to nasza społeczność i nasze społeczeństwo tutaj się integruje oglądając najpierw poczty sztandarowe, wysłuchując referatu okolicznościowego a następnie śpiewając razem pieśni patryjotyczne. Dzisiaj było wyjątkowo dużo ludzi i atmosfera chyba się wszystkim udzieliła. Było bardzo świątecznie – opowiadał Henryk Waląg dyrektor GOK w Łużnej

fot. Michał Niemaszyk