Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
24 lutego 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Wypadki, Łużna
Łużna: Zgnieciona corsa, jedna osoba w szpitalu! (AKTUALIZACJA)
Łużna: Zgnieciona corsa, jedna osoba w szpitalu! (AKTUALIZACJA)

Dzisiaj około godziny 14.20 nieopodal Grilexu oraz składu budowlanego, na drodze wojewódzkiej nr 977 doszło do zderzenia opla corsy z vw sharanem. W wyniku uderzenia obrażeń ciała doznała pasażerka opla, którą zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala.

Jako pierwszy na miejsce kolizji przybył zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił pomocy poszkodowanej. W niedługim czasie dotarł zastęp OSP Łużna, dwa wozy JRG Gorlice oraz patrol policji. Aby odłączyć akumulator niezbędne okazało się użycie sprzętu hydraulicznego. Miejsce zdarzenia, które pokrywała spora ilość płynów eksploatacyjnych zabezpieczono sorbentem. Ruch odbywał się wahadłowo.

Według relacji świadków kierowca VW Sharana włączając się do ruchu ze składu budowlanego nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Opel, który wyprzedzał samochód ciężarowy.

– W zdarzeniu brały udział dwa samochody, obydwa na tablicach rejestracyjnych naszego powiatu – mówi asp. sztab. Krzysztof Kluk, dowódca akcji z JRG PSP w Gorlicach. Zgodnie z procedurą na miejsce przybyły dwa wozy JRG Gorlice oraz zastęp OSP Łużna. Ponieważ zdarzenie nie okazało się groźne, jeden samochód JRG został wycofany do jednostki. Pojazdami podróżowały trzy osoby, dwie w Oplu Corsie mieszkańcy powiatu tarnowskiego oraz jedna VW Sharanem.

Słowa świadków mają swoje potwierdzenie u rzecznika prasowego asp. Grzegorza Szczepanka: – Informacje o kolizji otrzymaliśmy o godzinie 14.35. Na miejscu policjanci ustali, że kierowca VW Sharana (mieszkaniec gm. Łużna) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Opla Corsy. W wyniku zderzenia samochodów ucierpiała 58-letnia pasażerka opla, po przewiezieniu do szpitala oraz wykonaniu badań okazało się, że obrażenia nie są poważne. Kierowcę Sharana policjanci ukarali mandatem w wysokości 500zł oraz 6 punktów karnych. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Oplem podróżowali mieszkańcy Tarnowa, matka z synem.

Około godziny 16.15 samochód usunięto z jezdni oraz przywrócono normalny ruch pojazdów.