Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
25 lutego 2015 || Paulina Wilczyńska || W kategorii: Bezpieczeństwo, Policja
Jest pomoc dla Osób Pokrzywdzonych Przęstępstwem!
Jest pomoc dla Osób Pokrzywdzonych Przęstępstwem!

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Komenda Powiatowa Policji organizuje dyżury, które potrwają do soboty 28 lutego br. Akcja ma na celu przedstawienie praw i potrzeb ludzi dotkniętych przestępstwami.

Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem możesz skorzystać z bezpłatnej informacji prawnej oraz konsultacji psychologicznej. Dyżurujący policjanci będą udzielać porad w zakresie postępowań karnych, prewencji kryminalnej, nieletnich oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przy ulicy 11-go listopada 56. Biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę (28 lutego) od 10.00 do 13.00.

Akcja ta ma na celu uświadomienie pokrzywdzonych o ich prawach. Osoby te mogą liczyć na pomoc nie tylko w tym szczególnym tygodniu ale również przez cały rok. Warto porozmawiać z policją o problemach i przestępstwach, które Cię dotknęły lub byłeś ich świadkiem. Pamiętaj w ten sposób możesz przyczynić się do ujęcia przestępcy i otrzymać fachową pomoc w trudnych sprawach.

odawedywmaplakat-pokrzywdzeni-2015-v3_1_0