Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
22 kwietnia 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Gmina Łużna, Religia, Uroczystości
Łużna Miłosierdziu Bożemu zawierzona
Łużna Miłosierdziu Bożemu zawierzona

W niedzielę, 12 kwietnia br. w Wójtowej już po raz szesnasty odbyła się uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu, na której to pojawiły się delegacje samorządów gminnych, jednostek OSP oraz stowarzyszeń i instytucji działających na terenie powiatu. Wśród nich był Krzysztof Kotowicz, przewodniczący Rady Gminy Łużna.

Wydarzenie od zawsze ma miejsce w Wójtowej (gmina Lipinki) w niedzielę Miłosierdzia Bożego ( I niedziela po Wielkanocy). Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od przemarszu kolumny pocztów sztandarowych oraz przybyłych gości spod remizy OSP Wójtowa do kościoła parafialnego w Wójtowej na Mszę Świętą. Po błogosławieństwie udzielonym przez biskupa rzeszowskiego ks. Jana Wątrobę zebrani udali się pod pomnik Św. Floriana gdzie zostały złożone kwiaty i wieńce przez m.in. parlamentarzystów, komendantów jednostek mundurowych, wójtów, burmistrzów, przewodniczących rad gminnych i miejskiej oraz jednostek OSP. Następnie głos zabrali m.in. gospodarz gminy Lipinki Czesław Rakoczy, parlamentarzyści w osobach Barbary Bartuś, Arkadiusza Mularczyka, radny Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa oraz przedstawiciele władz gminnych z terenu powiatu gorlickiego.

W tegorocznych uroczystościach udział wzięli m.in. parlamentarzyści Barbara Bartuś i Arkadiusz Mularczyk, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Paweł Śliwa, Starosta Gorlicki Karol Górski, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, Burmistrzowie Mirosław Wędrychowicz i Rafał Kukla, Wójtowie Czesław Rakoczy i Jerzy Wałęga a także Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP Gorlice mł. bryg Bohdan Białoń oraz Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba. Gminę Łużna reprezentował wyłącznie przewodniczący Rady Gminy Łużna Krzysztof Kotowicz. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku delegacja naszej łużniańskiej ziemi na uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu będzie liczyć więcej osób.

– Oddanie się i powierzenie Miłosierdziu Bożemu samorządu oraz samego siebie jest jak najbardziej zasadne – komentuje Krzysztof Kotowicz, przewodniczący Rady Gminy Łużna. Jako mieszkańcy, katolicy, w tym przypadku z ziemi gorlickiej powinniśmy się odpowiednio uciekać do Miłosierdzia Bożego dlatego udział w tej uroczystości jest słuszny i bardzo ważny.