Zobacz również: Bobowa24.pl
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
6 lipca 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Policja, Łużna
Kierujący z promilami
Kierujący z promilami

W ciągu ostatnich kilku dni  policjanci KPP w Gorlicach zatrzymali na terenie naszego powiatu dwóch kierowców samochodów i czterech rowerzystów znajdujących się pod działaniem alkoholu. „Rekordzistą” okazał się jednak mężczyzna, który pływał pontonem na zalewie Klimkówka, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W ostatni piątek (03.07.2015 r.) około godziny 19.15 w Krygu policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Dominikowic, który kierował VW Polo. Podane urządzenie wskazało 0,75 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, w Libuszy, około godziny 20.30 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że mieszkaniec Krygu jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Kolejnego kierowcę pod działaniem alkoholu policjanci ujawnili w Kwiatonowicach, w sobotę (4 lipca 2015) około godziny 14.50. Mieszkaniec Sękowej, kierujący Seatem Toledo miał w organizmie 0,33 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

Również w sobotę, w godzinach wieczornych, na terenie gminy Łużna ujawniono trzech rowerzystów pod działaniem alkoholu. Około godziny 20.00, w Woli Łużańskiej, policjanci ukarali mandatem karnym mężczyznę kierującego rowerem, który miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Niespełna dwie godziny później, na terenie Szalowej, funkcjonariusze poddali badaniu trzeźwości dwóch młodych rowerzystów. Jak się okazało, obydwaj znajdowali się pod działaniem alkoholu. 17-letni mieszkaniec gminy Bobowa, który miał w organizmie 0,27 promila alkoholu, został ukarany mandatem karnym. Jego młodszy o rok kolega, u którego urządzenie wykazało 0,23 promila, odpowie natomiast przed sądem rodzinnym. Obydwaj nieletni zostali przekazani rodzicom.

Niechlubną listę zamyka mieszkaniec gminy Dukla wypoczywający w Klimkówce. Mężczyzna pływał pontonem na zalewie w Klimkówce w niedzielne popołudnie, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Niefrasobliwy sternik został ukarany mandatem karnym w kwocie 200 złotych.

Przypominamy, że zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240) kara grzywny grozi zarówno osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), jak też w stanie po użyciu alkoholu (powyżej 0,2 do 0,5 promila), która prowadzi statek lub inny obiekt pływający (również nie będący pojazdem mechanicznym).

Apelujemy o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku.

Fot. ilustracyjne