Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Światłowód Orange Gmina Łużna
10 lipca 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Wypadki, Łużna
Zderzenie w centrum Łużnej. Fiat najechał na Hyundaia (AKTUALIZACJA !)
Zderzenie w centrum Łużnej. Fiat najechał na Hyundaia (AKTUALIZACJA !)

Dzisiaj tuż po 10.00 na drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Łużna (nieopodal delikatesów centrum) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów – Hyundaia i Fiata.

Według relacji świadków, kierowca fiata brava najechał na tył hyundaia, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Pojazdy poruszały się w kierunku Tarnowa. Policja prowadzi czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, będący mieszkańcami gminy Łużna. Obydwu zabrano do szpitala w Gorlicach. Na czas działań służb ratunkowych ruch na drodze wojewódzkiej nr 977 prowadzony był wahadłowo.

– W dniu 10 lipca 2015 roku około godziny 10.20 w Łużnej doszło do zderzenia dwóch samochodów – informuje nasz portal asp. Karolina Gurba p.o. rzecznika KPP w Gorlicach. – Ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem marki  Hyundai Tuscon mieszkaniec Woli Łużańskiej, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, włączył kierunkowskaz i zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu samochodom jadącym z przeciwnego kierunku. Kiedy oczekiwał na możliwość wykonania manewru, w tył jego pojazdu wjechał Fiat Brava. Jak się okazało, kierowca Fiata-mieszkaniec Łużnej – nie posiada uprawnień do kierowania, aktualnego badania technicznego jak również polisy ubezpieczenia pojazdu.  Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obydwaj panowie zostali zabrani przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Do chwili obecnej nie jest znany stan zdrowia uczestników zdarzenia.

W akcji ratunkowej brały udział trzy zastępy straży (1 OSP Łużna oraz 2 JRG Gorlice), policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego w Gorlicach oraz karetka pogotowia ratunkowego.