Zobacz również: Bobowa24.pl
BramTECH - bramy, ogrodzenia, balustrady
PWSZ oferta edukacyjna
30 sierpnia 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Gmina Łużna, Imprezy, Sport
Tylko trzy drużyny w turnieju o puchar wójta. Zwycięzcami „Ekipa z bloku”!
Tylko trzy drużyny w turnieju o puchar wójta. Zwycięzcami „Ekipa z bloku”!

We czwartek, 27 sierpnia br. późnym popołudniem na stadionie sportowym w Łużnej odbył się turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Łużna. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się tylko trzy drużyny – dwa z Łużnej i jeden z Biesnej.

System rozgrywek opierał się na grze każdy z każdym. Inicjatorem turnieju był LKS Łużna na czele z jego prezesem a zarazem radnym gminy Łużna Grzegorzem Kosińskim. Do pomocy przy organizacji rozgrywek włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej. Nagrody ufundował natomiast wójt gminy Łużna Kazimierz Krok. Dla zwycięskiej drużyny przewidziano puchar, dla pozostałych wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy. Szkoda, że do tak dobrze zorganizowanego turnieju zgłosiło się tylko trzy zespoły.

Wyniki z poszczególnych meczy:
Spartakus Biesna – Blok Ekipa Łużna I –  2: 2
Łużna II – Blok Ekipa Łużna I – 1:7
Spartakus Biesna – Łużna II – 5:2

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Blok Ekipa Łużna I
II miejsce Spartakus Biesna
III miejsce Łużna II

– Głównym organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej, wójt gminy Łużna Kazimierz Krok oraz Ludowy Klub Sportowy w Łużnej, który zapewnił obsługę techniczną turnieju. Nagrody czyli puchar i skromne upominki ufundował wójt gminy Łużna.  Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny dwie z Łużnej i jedna z Biesnej. W sportowej rywalizacji mogli wziąć udział głównie chłopcy z rocznika 1999 oraz młodsi z terenu gminy Łużna. W przyszłości chcemy kontynuować rozgrywki, ale być może w poszerzonej formule o drużyny z gmin sąsiadujących – Bobowej i Moszczenicy – powiedział naszemu portalowi Grzegorz Kosiński trener LKS Łużna

fot. Seweryn Zieliński