Zobacz również: Bobowa24.pl
2 września 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Edukacja, Gmina Łużna
Rozpoczęcie roku szkolnego w Łużnej. Ile mamy uczniów w gminie?
Rozpoczęcie roku szkolnego w Łużnej. Ile mamy uczniów w gminie?

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 jest już za nami. Po dwumiesięcznym okresie wypoczynku zarówno na dzieci, młodzież oraz nauczycieli czekają nowe wyzwania.

W Łużnej uczniowie wraz ze swymi nauczycielami w pierwszej kolejności spotkali się na mszy świętej  w kościele parafialnym pw. Św. Marcina, którą koncelebrował ks. prałat dr. Stanisław Kuboń. Następnie wszyscy udali się pod pomnik poległych podczas II wojny światowej znajdujący się w centrum miasta, gdzie złożono kwiaty. Właściwa część rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się już w Zespole Szkół w Łużnej.  Monika Skrobot dyrektor szkoły przywitała wszystkich swoich wychowanków, zaprezentowała kadrę pedagogiczną oraz plan na ten rok szkolny. Po części ogólnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy przedstawili im rozkłady zajęć.

Szkoła w Łużnej została bardzo dobrze przygotowana do nowego roku szkolnego: – W czasie przerwy wakacyjnej wykonaliśmy dużo remontów. Odnowiliśmy wszystkie pomieszczenia w segmencie B. Zostały odmalowane 4 sale lekcyjne, korytarz i toalety. Dokonano wymiany paneli podłogowych i odmalowano sale gimnastyki korekcyjnej. Wyremontowano schody przy wyjściu ewakuacyjnym. Wykonano wiele prac porządkowych przy budynku szkoły. Wszystkie te prace wykonali skazani z Zakładu Karnego w Tarnowie przy współpracy z pracownikami szkoły – podkreśla dyrektor Z.S. w Łużnej.

Według oficjalnych danych nowy rok szkolny w Z.S. w Łużnej rozpoczęło 349 uczniów. Do zacnego grona uczniów klasy pierwszej podstawówki dołączyło 17 sześciolatków. Do nich wszystkich dyrektor Monika Skrobot skierowała słowa, które z pewnością zaszczepiły w nich chęć zdobywania wiedzy i nowe postanowienia na najbliższy czas: – Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był dla Was radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie, że bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo – i takiego właśnie bogactwa życzę Wam jak najwięcej w nowym roku szkolnym. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.” Niech te słowa św. Jana Pawła II skierowane do młodych towarzyszą Wam przez ten nowy rok szkolny.

– Nauczycielom życzę, aby ten nowy rok szkolny dostarczył wiele radości, satysfakcji i miłych chwil spędzonych z uczniami, wolnych od trosk i problemów. Życzę sukcesów w pracy uwieńczonych sukcesami uczniów. Rodzicom zaś zadowolenia z osiąganych wyników edukacyjnych swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą – powiedziała Monika Skrobot dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łużnej

ILOŚĆ UCZNIÓW W POSZCZEGÓLNYCH PLACÓWKACH GMINY ŁUŻNA

 

tabelka luznagod

 

 

 

 

fot. Serweryn Zieliński