Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
26 października 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Szalowa, Wypadki
Kolizja na zakręcie…
Kolizja na zakręcie…

Dzisiejszego poranka, około godziny 8 na drodze powiatowej (Stróże-Łużna) w miejscowości Szalowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów: opla oraz hondy. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie został ranny. Kapryśna pogoda, balansująca wokół zera stopni Celsjusza, a także leżące na drogach liście zmniejszają przyczepność samochodu. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni było powodem dzisiejszego zdarzenia na jednym z łuków drogi powiatowej w Szalowej.

Według relacji świadków, kierujący pojazdem honda jadąc w kierunku Stróż stracił panowanie nad samochodem po czym balansując po całej jezdni uderzył w prawidłowo jadącego Opla. Na szczęście nikt nie odniósł ran. W miejscu zdarzenia pojawili się policjanci WRD z KPP w Gorlicach.

Kolizję skomentował specjalnie dla naszego portalu st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji: – Kierujący samochodem Honda Civic (mężczyzna z Łużnej) nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku w prawo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem Opel Corsa, którym kierowała pani ze Skołyszyna. Kierujący byli trzeźwi. Kierowcę Hondy ukarano mandatem karnym 300 złotych i 6 punktów karnych.