Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
PWSZ oferta edukacyjna
25 stycznia 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Kultura, Szalowa, TV
Dzień Babci i Dziadka w Szalowej (TV)
Dzień Babci i Dziadka w Szalowej (TV)

W przeddzień rozpoczęcia ferii zimowych dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Szalowej w sposób godny uwagi i pochwały uczciły starsze pokolenie. Dokładnie w piątek, 15 stycznia br. w szalowskiej szkole odbył się Dzień Seniora.

Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu czcigodnych Seniorów – Babcie i Dziadków, którzy zostali zaproszeni przez ich wnuków i wnuczki. Organizatorem spotkania była Rada Rodziców Zespołu Szkół w Szalowej.

O tym, jak zrodził się pomysł zorganizowania wydarzenia, opowiada Iwona Kostrzewa, przewodnicząca Rady:

Zostałam zaproszona na przedstawienie wigilijne przez młodzież z szalowskiego gimnazjum. Bardzo mi się podobało. Po przedstawieniu pomyślałam: Dlaczego ktoś jeszcze miałby tego nie zobaczyć? – relacjonuje. – Tak mało mówi się o tym, że młodzież robi dobre i piękne rzeczy. Chciałam, żeby Dziadkowie zobaczyli swoich wnuków, wnuczki, którzy przygotowali piękne przedstawienie. Porozmawiałam z rodzicami z Rady Rodziców, którzy włączyli się w pomoc oraz zorganizowanie poczęstunku. Zaprosiliśmy Dziadków. Nauczyciele byli bardzo przychylni zorganizowaniu tego przyjęcia. Oferowali swoją pomoc, a ponieważ w szkole organizowaliśmy to pierwszy raz – doradzali nam co i w jaki sposób można zrobić.

Przygotowaniem uczniów, którzy zaprezentowali się w jasełkowym przedstawieniu, zajęła się katechetka, Maria Niemaszyk, przy współpracy z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej – Barbarą Ćwiklik i Katarzyną Mołda. Nauczyciele wzięli na siebie także trud dekoracji sali gimnastycznej. Została ona przygotowana przez Lucynę Jamer- Książkiewicz, Renatę Ćwiklik i Pawła Forysia.

Podczas spotkania swoim Babciom i Dziadkom od artystycznej strony zaprezentowali się uczniowie. Dzieci i młodzież miały okazję popisać się występem teatralnym, śpiewem, grą na instrumentach oraz zdolnościami recytatorskimi.

Na zakończenie spotkania głos zabrała Maria Myśliwiec, która dziękowała wszystkim za przygotowanie wydarzenia: – Dziadkowie to jest ten pomost, który łączy młodość, dziecięctwo z dojrzałością, radość z powagą. […] Kiedyś zobaczy się skutki takich spotkań, gdzie starsi będą otrzymywać hołd i wdzięczność za to, że poświęcili się i włożyli jakąś swoją cząstkę w to, żeby dzieci miały godne warunki – coraz godniejsze, jak teraz widzimy. Dlatego ja jestem wdzięczna szkole – Dyrektorowi, Organizatorom i Nauczycielom, którzy nie zatrzymują zasług tylko dla siebie i dostrzegają, że wśród Rodziców i Dziadków oraz Babć mają partnerów do wychowania dzieci i młodzieży. A jest to obecnie zadanie coraz trudniejsze – wyraziła swoje uznanie dla inicjatywy radna gminy Łużna, uczestnicząca w spotkaniu również w roli Babci.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia, który znajdziecie Państwo pod materiałem filmowym.

fot. Mateusz Książkiewicz