Zobacz również: Bobowa24.pl
4 lipca 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Kultura, Łużna
Radosna integracja dzieci i rodziców podczas Dnia Rodziny przedszkola TUPTUŚ w Łużnej
Radosna integracja dzieci i rodziców podczas Dnia Rodziny przedszkola TUPTUŚ w Łużnej

Uśmiech i miła atmosfera towarzyszyła wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy wzięli udział w Dniu Rodziny zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Tuptuś” w Łużnej. Na wszystkich przybyłych na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury czekało wiele atrakcji.

To pierwszy Dzień Rodziny przygotowany w takiej formie i na taką skalę przez Niepubliczne Przedszkole „Tuptuś” w Łużnej. W organizację wspaniałego wydarzenia zaangażowani byli wszyscy pracownicy oraz dyrekcja przedszkola. Mimo, że warunki pogodowe nie były zbyt sprzyjające na imprezę plenerową, rodziców nie zniechęciły przelotne opady deszczu i licznie zgromadzili się pod sceną.

– Dzień Rodziny jest doskonałym sposobem na integrację społeczności przedszkola: dzieci, rodziców i pracowników przedszkola oraz aktywne spędzenie czasu na wspólnej zabawie – mówi Ewa Król, dyrektor Niepublicznego Przedszkola TUPTUŚ w Łużnej. – Na początku uroczystości dzieci z grupy „Jagódki”, „Smerfy” i „Sowy Mądre Głowy” zaprezentowały swoim Rodzicom program artystyczny z okazji Dnia mamy i Dnia taty oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice byli pod wielkim wrażeniem, ponieważ dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania wierszy, piosenek i tańców. Bardzo się cieszę, że rodzice wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczyli w różnych zabawach i atrakcjach. Ich uśmiech jest najlepszym dowodem, na to, że wszyscy dobrze się bawili. 

Oprócz wyjątkowych występów najmłodszych uczestnicy Dnia Rodziny mogli wysłuchać bogatego repertuaru w wykonaniu zespołu gitarzystów „Satisfaction” pod kierunkiem Jana Wypaska. Ponadto, kolorytu temu integracyjnemu wydarzeniu nadał Pirat Roberto, który zabrał wszystkie dzieci i Rodziców w „niecodzienną podróż” – w rejs „Ahoj Przygodo”.

Pomiędzy kolejnymi punktami Dnia Rodziny, uczestnicy spotkania mogli częstować się przepysznymi kiełbaskami i karkówką przygotowaną przez firmę kateringową Szczepana Mazura z Kobylanki. Zaś o słodkości zatroszczyli się rodzice, którzy przygotowali smakowite ciasta i ciasteczka. W trakcie wydarzenia wszystkie dzieci mogły do woli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni i kolorowym placu zabaw, jakim dysponuje Niepubliczne Przedszkole Tuptuś z Łużnej.

Na zakończenie trenerzy z Akademii Piłkarskiej RESPEKT z Szalowej zaprosili wszystkie chętne dzieci do wspólnych gier i zabaw sportowych. Miłym akcentem kończącym Dzień Rodziny było podziękowanie jakie za miniony rok szkolny 2017/2018 złożyli na ręce dyrektora i  pracowników Niepublicznego Przedszkola „Tuptuś” Rodzice z Rady Rodziców.

– W swoim imieniu serdecznie dziękuję przede wszystkim moim pracownikom, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonują swoją pracę nie tylko bezpośrednio związaną z wychowaniem i edukacją naszych podopiecznych, ale także związaną za całą działalnością „Tuptusia” i zawsze spieszą mi z bezinteresowną pomocą. Dziękuję Rodzicom za współpracę i tak liczny udział w Dniu Rodziny oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Dzień Rodziny mimo kapryśnej pogody zapadł w naszej pamięci na długo – kończy Ewa Król dyrektor Niepublicznego Przedszkola Tuptuś z Łużnej.

fot. M. Książkiewicz