Zobacz również: Bobowa24.pl
28 stycznia 2020 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Kultura, Szalowa
Święto Babć i Dziadków w Szalowej (ZDJĘCIA)
Święto Babć i Dziadków w Szalowej (ZDJĘCIA)

W Dzień Babci, 21 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie szalowskich seniorów, w tym także babć i dziadków uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Karola Pękali w Szalowej. Prócz bogatego programu przygotowanego przez najmłodszych, ze specjalnym występem przybyli do Szalowej drużbowie Jan i Stanisław Matułowie wraz zespołem!

Za organizację Święta Seniorów odpowiedzialna była Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Szalowej. Do współorganizacji spotkania dla seniorów włączyło się także m.in.: Stowarzyszenie Kobiet Szalowskich „Szalowianka”, które przygotowało poczęstunek.

Wśród gości, którzy zaszczycili spotkanie był m.in. wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa. Włodarz gminy złożył wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia: – Babcia – Anioł, Dziadek – Stróż – mówił do zebranych wójt Gminy Łużna. – Dwie osoby na ziemi, które oferują wnukom anielską dobroć, cierpliwość i opiekę. Co zrobiliby dzisiaj rodzice bez Was? Pośpiech, praca, problemy, z tym zmagamy się w naszej codzienności. A Babcia i Dziadek zawsze mają czas i cierpliwość. Dziś, z okazji Waszego święta pragnę serdecznie podziękować wszystkim Babciom i Dziadkom za dobroć, która od Was płynie. Za wszystko, co robicie by nasze rodziny pozostały oaza spokoju i wytchnienia. Dziękuję za skarby tradycji, historii i wartości, których strzeżcie i przekazujecie wnukom. Dziękuję za Wasz głos rozsądku i życiową mądrość, która pozwala nam podejmować właściwe decyzje. Życzę wszystkim Babciom i Dziadkom wielu lat w zdrowiu i sile. Życzę pogody ducha i Bożego Błogosławieństwa. Jestem przekonany, że każdego z Was wnuki odwiedzą i okażą Wam wdzięczność i miłość, najlepiej jak potrafią. Chciałbym, aby te dobre chwile i wdzięczność towarzyszyła Wam Drogie Babcie i Szanowni Dziadkowie w każdym dniu. Szczęść Boże!

fot. B.Serafin