Zobacz również: Bobowa24.pl
25 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Komunikaty, Łużna
Harcerze z Łużnej zapraszają w swoje szeregi!
Harcerze z Łużnej zapraszają w swoje szeregi!

Odkryj świat pełen przygód! Chcesz zostać harcerzem? Wspólnie spędzać czas na grach terenowych i survivalach? Nie boisz się nowych wyzwań ? 5 Drużyna Harcerska „Zahartowani” w Łużnej zaprasza w swoje szeregi!

Drużyna harcerska w Łużnej zaprasza na zbiórkę naborową, która odbędzie się w najbliższy piątek (tj. 27 października) o godzinie 17.30 przed Szkołą Podstawową nr 2 w Łużnej. Spotkania odbywają się w każdy piątek (z wyjątkiem 1 piątków miesiąca), o godz. 17.30 w harcówce na Zaborówce.

Serdecznie zapraszamy także osoby dorosłe, które chciałyby spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i zostać harcerzem. Dla takich osób też mamy konkretne propozycje– zachęcają harcerze z Łużnej.

Zahartowani

5 Drużyna Harcerska „Zahartowani” jest jednostką Związku Harcerstwa Polskiego, największej w Polsce organizacji wychowawczej dzieci i młodzieży. Jej misją jest wychowanie młodych ludzi, wspieranie w rozwoju i kształtowanie postaw oraz charakteru. Drużyna harcerska kieruje się takimi wartościami jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Drużyna Zahartowani liczby cztery zastępy, dwa harcerskie (10-12 lat) oraz dwa starszoharcerskie (13-15 lat). Harcerze pracują według planu, który ma na celu rozwijać Ich zainteresowania oraz nauczyć harcerskich umiejętności. Dzieci i młodzież, uczą się m.in. doskonalić techniki harcerskie takie jak pierwsza pomoc, szyfry, terenoznawstwo, przyrodoznawstwo, węzły, przygotowanie posiłku w warunkach polowych, biwakowanie, rozpalanie ognia itd.

5 Drużyna Harcerska Zahartowani w Łużnej przynależy do Hufca ZHP Gorlice im. hm. Marii Rydarowskiej, a swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 2019 roku. Drużyna środowiskowa, do której należą dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Łużna, posiada własną harcówkę (miejsce gdzie w czasie niepogody i okresie jesienno-zimowym odbywają się zbiórki).

Pomieszczenie zaadoptowane zostało po sali katechetycznej, pod kaplicą na Zaborówce. Dzięki przychylności księdza proboszcza oraz ogromnej pracy włożonej przez rodziców naszych harcerzy udało się zrobić remont pomieszczenia. W tym miejscu składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy się do tego przyczynili, za ich przychylność, wsparcie naszej inicjatywy oraz  pomoc w pracach remontowych– podkreślają harcerze.

„ Uczymy i wychowujemy się przez działanie”.

Ważnym elementem harcerskiego wychowania jest służba, dlatego harcerze z 5 Drużyny Harcerskiej „Zahartowani” włączają się w życie lokalnej społeczności poprzez udział w wydarzeniach patriotycznych, gminnych, parafialnych, inicjatywach społecznych oraz akcjach charytatywnych.

W naszej drużynie wszyscy są mile widziani. Każdy znajdzie przestrzeń do swojego rozwoju. Harcerstwo to przygoda i miejsce, gdzie poznaje się przyjaciół na całe życie.

Aktualności z harcerskiego życia grupy z Łużnej można śledzić, obserwując Ich profil na Facebooku.

https://www.facebook.com/5dhzahartowani

Fot. Archiwum własne oraz archiwum 5 Drużyny Harcerzy Zahartowani.