Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
14 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna
Łużańska Gontyna inspiracją dla młodzieży- Projekt „Eviva l’arte!”
Łużańska Gontyna inspiracją dla młodzieży- Projekt „Eviva l’arte!”

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Eviva l’arte! – sztuka piękna Niepodległej”, odbyło się
12 października br. na łużańskiej Gontynie. Dzieci i młodzież z Gminy Łużna miały okazję stworzyć swoje obrazy czerpiąc inspirację z przepięknych krajobrazów, które ich otaczały.

W czwartkowe popołudnie dzieci i młodzież z Gminy Łużna uczestniczyły w warsztatach pod okiem Agaty Musiał Janik, wybitnej plastyczki i fotografki. Młodzi tworzyli swoje pejzaże, inspirując się malowniczym krajobrazem Gontyny, miejscem symbolu Niepodległej!

Krajobraz- inspiracja dla tworzenia dzieł sztuki

„Eviva l’arte! – sztuka piękna Niepodległej” to cykl warsztatów poświęconych sztuce malarskiej. Projekt ten przeznaczony jest zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Podczas warsztatów uwagę skupia się na malarstwie, jako medium wyrażania emocji i przekonań. Część praktyczna to zajęcia pod gołym niebem, gdzie dzieci i młodzież mogą inspirować się naturą i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Zwieńczenie warsztatów to wystawa stworzonych dzieł, którą będzie można zobaczyć ją już 11 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.

W jakim piękniejszym miejscu można czerpać inspirację do powstania obrazów w tematyce projektu niżeli na szczycie łużniańskiej Gontyny? Zapraszamy serdecznie na wystawę, która odbędzie się 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej– Karolina Szymczyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Biura  Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego  Niepodległa”.

Fot. Jakub Gąsior