Zobacz również: Bobowa24.pl
11 grudnia 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Koncerty, Kultura, Łużna
DOPAMINA! Debiutujący rockowy zespół wystąpił w Łużnej.
DOPAMINA! Debiutujący rockowy zespół wystąpił w Łużnej.

W niedzielę 10 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej tętnił dźwiękami prawdziwego, alternatywnego rocka. Zespół DOPAMINA działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach dał niesamowite widowisko.

W niedzielę na scenie GOK-u zaprezentowała się grupa młodych ludzi, która rozpoczęła swoją działalność dokładnie rok temu, debiutując podczas finału WOŚP. Zespół rockowy ma już na swoim koncie kilka koncertów w Gorlicach, Łużnej i Wapiennym. DOPAMINA to grupa młodzieży, która została laureatem konkursu, zdobywając 1 miejsce w Wojewódzkim Festiwalu im. Jana Joachima Czecha w Starym Sączu. W skład zespołu wchodzą: Dobrawa Tomasik – wokal, Mikołaj Tarsa -Gitara Elektryczna, Daniel Dykij – Perkusja i Dawid Maciejowski – gitara basowa.

Skąd pomysł na zespół muzyczny?
– W mojej głowie zrodził się pomysł na zespół muzyczny. Wcześniej byłem członkiem innej grupy, która rozwiązała się, kiedy inni członkowie poszli na studia. Brakowało mi tego. Miałem wizję nowego zespołu. Z obecnymi członkami zespołu nie znaliśmy się wcześniej. Szukałem basisty, perkusisty i wokalisty. Jak się później okazało, stworzyliśmy grupę, która fajnie się zgrywa-
mówi Mikołaj Tarsa, zespół DOPAMINA.

DOPAMINA? Skąd taka nazwa?
Nazwa wzięła od początków imion wstępnego składu zespołu (DO-brawa,PA-weł, MI-Kołaj i Dawidowi zmieniliśmy jedną literę, żeby nazwa miała sens. Pawła szybko zastąpił Daniel, ale nazwa już taka pozostała.

Plany na przyszłość ?
-Najbliższe plany to występ na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach, do którego uczestnictwa zapraszamy już dziś. Mam nadzieję , że wkrótce też zaprezentujemy Wam własne utwory, które stworzyliśmy– dodaje gitarzysta zespołu.

Młodym muzykom życzymy wielu sukcesów i niezapomnianych chwil na scenie.


Fot. P. Kmiotek