Zobacz również: Bobowa24.pl
4 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Społeczeństwo, Łużna
Eucharystia, wspólnota i muzyczne uwielbienie! II MSM w Łużnej.
Eucharystia, wspólnota i muzyczne uwielbienie! II MSM w Łużnej.

Jezus przyszedł w Najświętszym Sakramencie, w Darze Eucharystii, do wszystkich przybyłych na II Międzydekanalne Spotkanie Młodzieży w Łużnej. Był to czas uwielbienia, zawiązywania wspólnoty i doskonała okazja do integracji młodzieży różnych dekanatów. Idealna przestrzeń do budowania relacji z Bogiem oraz sobą nawzajem.

II Międzydekanalne Spotkanie Młodzieży w Łużnej rozpoczęło się mszą święta w kościele św. Marcina Biskupa w Łużnej, a cały wieczór zakończył Koncert Uwielbienia poprowadzony przez artystów z Łużnej, zespół TELEO. Uczestnicy mogli cieszyć się animacjami, poczęstunkiem, kiełbaskami, ciastami oraz wieloma innymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców i młodzież BMW działającą przy parafii w Łużnej.

Słowo życia podczas spotkania wygłosił ks. Tomasz Śpiewak, a świadectwo swojej wiary przekazał Damian Sobolewski, który przyjechał z Krynicy, aby podzielić się swoją relacją z Panem Bogiem, oraz pokazać młodym, jak mogą zbliżać się do wiary.

Podczas spotkania towarzyszyła wszystkim biblijna postać św. Nikodema, który poszukiwał odpowiedzi na nurtujące go pytania. Z pytaniami szedł do Jezusa, który jako najważniejszy gość pojawił się podczas niedzielnego uwielbienia.

-II Międzydekanalne Spotkanie Młodzieży w Łużnej było owocem współpracy między Parafią, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej, Gminą Łużna na czele z Wójtem Mariuszem Tarsą, a także Zespołem TELEO i Stowarzyszeniem Muzyczna Strefa. Dziękujemy wszystkim sponsorom, ofiarodawcom, osobą, które patronują naszemu wydarzeniu oraz wszystkich tych, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć- mówi ks. Łukasz Pietrzak wikariusz Parafii w Łużnej

Patronatem honorowym wydarzenie objęli biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej „Rusz duszę” w Tarnowie.

Realizacja: Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii

Fot. Michał Mucha