Zobacz również: Bobowa24.pl
25 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Mszanka, Społeczeństwo
”Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy„- pożegnanie Dyrektor ZSP w Mszance!
”Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy„- pożegnanie Dyrektor ZSP w Mszance!

W miniony piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzień ten był szczególnie wyjątkowy dla rady pedagogicznej, uczniów, ale przede wszystkim Dyrektor ZSP w Mszance. W tym dniu społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę Marzannę Wałęgę. Był to czas wspomnień, podziękowań, ale również wielu chwil wzruszenia.

Ostatni piątek był niezwykle wyjątkowy dla społeczności szkolnej w Mszance, nie tylko ze względu na to, że rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Tego dnia miał miejsce wzruszający moment pożegnania dyrektor Marzanny Wałęgi, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Po ponad 40 latach oddanej służby, z czego 12 lat funkcji dyrektora, Marzanna Wałęga przekazała stery Lucynie Gwóźdź, która dotychczas prowadziła zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej oraz plastyki.

Wójt gminy Łużna, Mariusz Tarsa, uhonorował odejście Pani Dyrektor specjalną nagrodą, podkreślając jej znaczący wkład w rozwój lokalnego systemu edukacji. Na uroczystości obecni byli licznie zebrani goście, w tym grono pedagogiczne, radni Rady Gminy Łużna, uczniowie, absolwenci oraz rodzice, którzy przybyli, aby podziękować za wieloletnie zaangażowanie Pani Dyrektor.

To wydarzenie było nie tylko okazją do pożegnań i podziękowań, lecz również czasem wspomnień i refleksji nad przeszłością oraz przyszłością placówki edukacyjnej w Mszance.

-W obecności całej społeczności szkolnej chciałabym z całego serca podziękować każdemu z Was za niezwykłą współpracę i wsparcie, które okazywaliście mi przez wszystkie lata- mówiła podczas uroczystości Marzanna Wałęga, ustępująca Dyrektor ZSP w Mszance. Wszystko za sprawą wspaniałych nauczycieli zawsze oddanych, odpowiedzialnych, zaangażowanych, którzy pracowali i pracują do dzisiaj z wielką pasją- dodaje.

Mam świadomość, że odchodząc, zostawiam szkołę w dobrych rękach i dobrej kondycji, na wysokim poziomie edukacji z sukcesami w wielu konkursach i zawodach sportowych.

Fot. Kinga Gruca