Zobacz również: Bobowa24.pl
10 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Straż pożarna
Sztafeta i ćwiczenia bojowe! W Mszance strażackie prądownice poszły w ruch!
Sztafeta i ćwiczenia bojowe! W Mszance strażackie prądownice poszły w ruch!

Wyszkolenie pożarnicze, sprawność, a przede wszystkim budowanie więzi i relacji między jednostkami. Kolejna edycja zawodów strażackich, w której udział wzięły wszystkie jednostki z gminy Łużna. Zwycięską drużyną okazali się druhowie z OSP Bieśnik, którzy będą reprezentować gminę, na szczeblu powiatowym.

Niedzielne popołudnie druhowie z gminy Łużna spędzili na stadionie sportowym w Mszance, gdzie przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Spośród sześciu drużyn, które wzięły udział w zawodach najlepszy wynik osiągnęli strażacy z OSP Bieśnik, którzy jednocześnie zostali reprezentantami gminy na szczeblu powiatowym.

Sygnał do rozpoczęcia zawodów dał Komendant Gminny ZOSP RP w Łużnej dh Józef Bogusz składając meldunek o gotowości Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławowi Wszołkowi. Wszystkich przybyłych przywitał oraz przybliżył zasady zmagań Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łużnej dh Piotr Szczerba, który również poprowadził wczorajsze zawody.

Nad poprawnym przebiegiem zmagań sportowo-pożarniczych nadzór sprawowała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach pod przewodnictwem mł. kpt. Adriana Szkaradka.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. W zawodach łącznie wzięło udział sześć jednostek z terenu gminy Łużna. Ostatecznie najlepszy wynik osiągnęli strażacy z OSP Bieśnik.

Kwalifikacja końcowa prezentowała się następująco:
1 miejsce OSP Bieśnik – 126,72 pkt
2 miejsce OSP Szalowa – 135,89 pkt
3 miejsce OSP Łużna – 136,85 pkt
4 miejsce OSP Biesna – 138,42 pkt
5 miejsce OSP Mszanka – 181,80 pkt
6 miejsce OSP Wola Łużańska – 229,33 pkt

Takie zawody to wielkie sportowo-pożarnicze święto strażaków Gminy Łużna. Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Łużna wystawiły swoje reprezentacje, które w przyjacielskiej atmosferze i partnerskich relacjach rywalizowały w dwóch konkurencjach – ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej- mówi druh Przemysław Wszołek.

Te zawody mają kilka celów – w pierwszej kolejności to ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, ocena sprawności strażaków, ocena zachowania zasad mundurowych, ale przede wszystkim budowanie i wzmacniania relacji pomiędzy jednostkami OSP i sami strażakami. To także współzawodnictwo o miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentować gminę Łużna podczas zmagań na szczeblu powiatowym, a te już 30 czerwca na stadionie w Kobylance, na które serdecznie zapraszam- dodaje Druh Wszołek.

Fot. Kinga Gruca