Zobacz również: Bobowa24.pl
Kianto Velux okna Łużna
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro
19 listopada 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Biesna, Policja, Wypadki
Potrącenie 77-latki na przejściu dla pieszych w Biesnej
Potrącenie 77-latki na przejściu dla pieszych w Biesnej

Wczoraj (tj. 18.11.br) około godziny 15.45 doszło do poważnego wypadku w miejscowości Biesna. Samochód osobowy jadący drogą wojewódzką nr 977 potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią mieszkankę Stróżnej (gmina Bobowa). Staruszkę z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano do gorlickiego szpitala.

Popołudniowa pogoda wczorajszego dnia nie była najlepszą dla korzystających z dróg. Rzęsista mżawka oraz zachmurzone niebo powodowały znaczne ograniczenie widoczności. Możliwe, że przyczyniło się to do zdarzenia drogowego do jakiego doszło w Biesnej.

Kierująca mercedesem, mieszkanka Łużnej podróżując w kierunku Gorlic potrąciła pieszą – 77 letnią mieszkankę Stróżnej, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Niestety obrażenia okazały się na tyle poważne, że poszkodowana została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Godnym podkreślenia jest fakt, że kilku kierowców, którzy znaleźli się w danej chwili w Biesnej zatrzymało się i udzielało rannej pierwszej pomocy. Później włączyli się w to policjanci, którzy dodatkowo zabezpieczyli teren zdarzenia.

– Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do dyżurnego policji około godziny 15.45 – mówi asp. Grzegorz Szczepanek. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca Mercedesem mieszkanka Łużnej na przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez jezdnię kobietę ze Stróżnej. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala w Gorlicach. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Dokładne okoliczności, przyczyny oraz winy ustali grupa dochodzeniowo śledcza Komendy Powiatowej w Gorlicach.

Na miejscu pracowali policjanci z WRD gorlickiej komendy, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz zespół pogotowia ratunkowego. Wobec tego zdarzenia apelujemy do wszystkich Państwa o rozważną jazdę a pieszych prosimy o zakładanie odblasków nawet w terenie zabudowanym.

fot. Mateusz Książkiewicz