Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
PWSZ oferta edukacyjna
9 marca 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Kultura, Uroczystości
Cała sala pięknych Pań w łużniańskim GOK-u! (TV)
Cała sala pięknych Pań w łużniańskim GOK-u! (TV)

Niewątpliwym powodzeniem jeśli chodzi o frekwencje cieszył się zorganizowany przez Wójta Gminy Łużna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej wczorajszy Dzień Kobiet. Dla Pań przygotowano wiele atrakcji m.in. występ zespołu muzycznego oraz grupy teatralnej. 

Salę widowiskową GOK wypełniły po brzegi przybyłe na okolicznościowe spotkanie Panie. Przy pięknie nakrytych stołach czekała na nie lampka szampana, słodki deser oraz kawa lub herbata. W tak wspaniałym otoczeniu mogły podziwiać wykonawców, którzy zaprezentowali się scenie. Pośród widowni obecna była m.in. Katarzyna Rak-Wachowska skarbnik gminy, Monika Skrobot dyrektor ZS w Łużnej oraz Barbara Bielakiewicz radna Gminy Łużna.

– Głównymi bohaterkami dzisiejszego popołudnia były wszystkie Panie, w większości mieszkanki naszej gminy ale nie tylko – komentuje Henryk Waląg dyrektor GOK w Łużnej. Na naszej scenie wystąpił zespół Olimp a Gminy Ośrodek Kultury zamienił się w teatr. Przy okazji chciałbym złożyć życzenia „wszystkiego najpiękniejszego”. Jak już mówiłem ze sceny, żeby serca naszych kobiet dekorowały zawsze miłość i nadzieja a do tego zdrowia, wszelkiej pomyślności. Imprezę organizujemy corocznie, jest to impreza cykliczna. Zapraszamy Panie z całej gminy, jak widać w tym roku dopisały dziewczęta i dziewczyny – te młodsze i te starsze. Mamy dużą satysfakcje, że mogliśmy je gościć dziś tutaj u nas. Grupę teatralną prowadzi pani, która razem z nimi występowała. Jest to grupa „Teatr czterech pokoleń – otwarte drzwi”. Kadra aktorska jest w bardzo zróżnicowanym wieku bo występują dzieci jak również dziadkowie. Reżyserem jest Teresa Klimek, która kiedyś- 37 lat temu kreowała znakomicie postać Pani Dulskiej przed sądem.