Zobacz również: Bobowa24.pl
6 grudnia 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Transport, Łużna
Od poniedziałku autobusy wjadą do centrum Łużnej. Będzie wygodniej!
Od poniedziałku autobusy wjadą do centrum Łużnej. Będzie wygodniej!

Dnia, 4 grudnia br. w gabinecie wójta Gminy Łużna Mariusza Tarsy zostało zawarte porozumienie z firmą transportową Libropol z Siedlisk, na mocy którego od najbliższego poniedziałku (tj. 10 grudnia br.) busy oraz autobusy tej firmy będą zatrzymywać się na nowym przystanku przy Urzędzie Gminy Łużna.

Tym samym droga jaką musieli pokonać mieszkańcy udający się do centrum miejscowości skróci się o około pół kilometra. Obecnie aby dojechać do centrum Łużnej należało wysiąść na przystanku zlokalizowanym przy drodze wojewódzkiej nr 977. Dla jadących od Bobowej był to przystanek Łużna Szkoła, przy dawnym budynku Delikatesy Centrum, zaś dla podróżujących od Moszczenicy przystanek znajdował się na wzniesieniu nieopodal skrętu na szkołę (Łużna UG). Aby dojść do Urzędu Gminy czy też budynku ośrodka zdrowia należało pokonać od 500 do 700 metrów. Taka odległość powodowała znaczne utrudnienia.

Za sprawą porozumienia zawartego pomiędzy wójtem Gminy Łużna Mariuszem Tarsą a firmą Libropol, reprezentowaną przez prezesa zarządu Rafała Libronta,  od najbliższego poniedziałku czyli 10 grudnia br. wprowadzone zostaną kursy autobusowe, które będą zatrzymywać się nieopodal budynku Urzędu Gminy. Nowy przystanek zostanie zlokalizowany przy drodze gminnej w pobliżu pomnika i spółdzielni mleczarskiej. Początkowo zmiana trasy, obejmująca nowy przystanek będzie dotyczyć 5 kursów z i do Łużnej, realizowanych przez firmę Libropol. Godziny kursowania autobusów zostały dobrane tak aby skorzystało z nich jak najwięcej osób, zwłaszcza dojeżdżających na rehabilitacje czy też do szkoły.

– To wielki krok, ku temu aby centrum Łużnej stało się jeszcze bardziej dostępne dla mieszkańców naszej gminy ale również gości – mówi Mariusz Tarsa, wójt Gminy Łużna. – Serdecznie dziękuję zarządowi firmy Libropol na czele z prezesem Rafałem Librontem za podjęcie działań zmierzających do zwiększenia dostępności komunikacyjnej centrum miejscowości Łużna: zakładu rehabilitacji, ośrodka zdrowia, urzędu gminy, przedszkola jak również punktów handlowo-usługowych. Temat nowo-utworzonego przystanku jest mi znany od co najmniej dwóch lat, kiedy jeszcze byłem radnym. Składałem nawet w tej sprawie interpelację. Dzisiaj z satysfakcją możemy stwierdzić, że problem ten udało się pozytywnie rozwiązać.

fot. M.Książkiewicz